Ana Sayfa / Sağlık / Kadın / YouTube 1 Milyon İzlenme Kaç TL 2017

YouTube 1 Milyon İzlenme Kaç TL 2017

Günümüzde internetten para kazanma oldukça popüler hale geldi. İnternet üzerinden para kazanma konusunda bazıları web sitesi açarken bazıları da YouTube’da kanal açma yolunu tercih etmektedir. YouTube üzerinden kanal açma ise son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemler arasında yer alır. Bu yüzden YouTube hakkında insanların merak ettiklerinde de artış oldu. Merak edilenlerden biriyse “YouTube 1 milyon izlenmeye kaç TL veriyor?” sorusudur. Bizde sizlere yazımızda bu sorunun cevabını vereceğiz.

Kanallar Çoğaldıkça Kazanç Düşüyor

YouTube üzerinden para kazanmak isteyen kişi sayısı artıkça doğal olarak kanal sayısı da artıyor. Bu kanalların artmasıyla beraber reklam gelirlerinden gelen paralarda düşmeye başladı. Bu yüzden bu yıl yatırılan paralarda düşüş olabilir. Tabi bu yayımlanan reklamlarla da alakası var.

YouTube, sistem gereği yayımlanan videoların kalitesini ve videoların izleyiciye hitap etmesini kolaylıkla anlıyor.

1 Milyon İzlenmeye Ne Kadar Kazanırım?

Durumu biraz özetledikten sonra şimdi gelelim 1 milyon izlenmeye ne kadar kazanabileceğinize, YouTube sektöründe yer alan YouTuberlardan birisi bir videosundan kazandığı parayı yayımlamıştı. Bizde hesaplama yaparken YouTuberın yayımladığı kazancı baz alarak sizlere bilgi vereceğiz.

İlk olarak YouTuberımızın yayınladığı videodan bahsedelim. Yayımlanan kazanç kanıtlarına göre videosu 5 milyon izlenmişti. Kazandığı ücret ise 850 TL civarındaydı. Bu hesaplamaya göre YouTube’da yayımladığınız bir video 1 milyon izlendiği zaman yaklaşık olarak 170 TL kazanırsınız. Tabii bu ücret değişkenlik gösterebilir. Çünkü yayımlanan videoları kalitesi ve yayımlandıkları kategoriler kazanılan ücreti etkileyebilir.

Yapılan araştırmalara göre oyun videoları veya nasıl yapılır tarzı videolar YouTube sektöründe daha fazla kazandırıyor. Fakat dediğimiz gibi içeriklerin kalitesi çok önemli. Yayımladığınız video tamamen özgün olması gerekiyor.

YouTube sektörüne yeni girecek olan kişilere küçük bir öneri yapmak gerekirse, bu sektöre girmeden önce iyi bir şekilde düşünmeniz gerekir. Çünkü bu sektör eskisi gibi iyi kazandırmıyor. Neredeyse herkes YouTuber olmuş durumda bu da yazımızın başında belirttiğimiz gibi gelirlerin düşmesine sebep oluyor. Eğer ben mutlaka bu sektöre girmek istiyorum derseniz gerçekten kaliteli içerikler üreterek sektöre girmenizi tavsiye ederiz.

 

Bu habere de bakabilirisiniz

Diyet yemekleri ile zayıflamak

Diyet yemekleri ile zayıflamak

Kilo aldığımızı fark ettiğimiz anda diyet uzmanlarının ve diyetisyenlerin kapısını çalarız. Bu bize biraz pahalıya …

3 Yorumlar

  • gerçekten umudunu kırmışsınız milletin :O

  • ENGİN AĞIRBAŞ

    😀 arkadaşlar buradaki yazı ve metin için teşekkürler ama ben daha önce youtuberdum gerçekten söylüyorum sizleri kırmıycam ama şu bir gerçek 500 izlenmeye 100 tl civarında para veriyorlardı elbette bu değişti ama 1000 izlenme en az bakın 400 tl veriyor 1 milyon izlenme 30 ve 40 milyar arsı değişiyor türkiyede amerikada bu 6 kat daha fazladır türkiyede cirosu düşüktür. yani demem o ki bir video başına 30 bin kazanan kişi ayda en az 30 video atıyor ve TOPLAM GELİR EN AZ 900 BİN TL YAPAR GİDİN GERÇEK YOUTUBERLARADA SORUN BEN BIRAKTIM TELİF YEDİĞİM İÇİN KANALIM KAPANDI.

  • 850 tl mi ? 170 Tl mi? sen o tllerin yanına 6 7 tane daha sıfır koy moruk milleti kandırma.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Learn how your comment data is processed.