Yeni Gelen IOS 8.0.1 iPhone’ları Çökertti!

 

Yaklaşık bir hafta önce indirilmeye sunulan IOS 8 sürümü için Apple oluşan sorunları düzeltmek adına bir 8.0.1 güncellemesi yayınlamıştı fakat bu güncellemenin telefonlar üzerinde daha da büyük sorunlar açtığını görünce güncellemeyi hemen geri çekti.

ios801

Oluşan problemlerden en çok etkilenen modeller iPhone 6 ve iPhone 6 Plus cihazları. Erken davranıp bu güncellemeyi cihazlarına kuran kullanıcılar güncellemenin ardından mobil ağa bağlanamadıklarını fark ettiler ve nerdeyse çoğu kullanıcının başına gelen farklı sorunlar üzerine Apple, yayınladığı güncellemeyi geri çekti.

Kullanıcıların yaşadıkları bir başka hatalar ise şöyle;

  • Çağrı yönlendirme ve görsel sesli postaya erişirken telefonun kilitlenmesi,
  • iCloud Keychain doğrulama kodunu girerken klavyenin görünmemesi,
  • Safari tarayıcısında videoların tam çalışmaması,
  • Ayrıca Touch ID’nin işlememe sorunu bunlar arasında.

Apple ise bu sorunların ardından güncellemeyi geri çekti ve akşam saatlerinde bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada şuan için kullanıcılara IOS 8 sürümüne geri dönmeyi tavsiye ettiklerini ve önümüzdeki günler için tüm sorunları düzeltecek bir 8.0.2 sürümü üzerinde çalıştıklarını belirtti.

apple-ios-8-0-1


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ios801update Yeni Gelen IOS 8.0.1 iPhone’ları Çökertti! için yorumda bulun

    Yeni Gelen IOS 8.0.1 iPhone’ları Çökertti! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Gelen IOS 8.0.1 iPhone’ları Çökertti! için ilk yorumu yapabilirsin.