Yeni Başlayanlar İçin Pokemon Go Rehberi

Pokemon Go oyuncuları için;

Bu oyuna yeni başlamakta olan kişilerin dikkatli olması ve oyun hakkında gerekli olan tavsiyelerimizi dikkatli bir şekilde dinlemesi gerekmektedir.
Oyununuzu yüklemeden önce cihazınızın sistem gereksinimlerine uyumlu olduğunu kontrol edin.

  • Cihazın donanımsal ve yazılımsal özelliklerinin uyuştuğundan emin olun
  • Ekstra bir batarya bulundurun. Yüksek kapasiteli bir oyun olduğundan oyun esnasında hızlı bir şekilde batarya tükettiğinden oyununuz yarı da kalmasın.
  • Mobil verilerinizi devamlı olarak kontrol edin. Oyun da fiziksel hareketlilik olduğundan mobil veriye ihtiyaç vardır. Sürekli internet kullanımını kontrol edin

Pokemon türleri hakkında; Çok sıkı bir şekilde pokemonu takip ediyorsanız. Diğer yarışmacılara göre bir adım öndesiniz demektir. Pokemon türlerinin iyi kavranması ve zayıf, güçlü olan taraflarının bilinmesi gerekmektedir. Ateş grubu, çimen grubuna ve çimen grubu su grubuna karşı durabilirken su grubu pokemonlarının ateşe karşı kuvvetli olduğunu bilmelisiniz.

Pokemonları sürekli yakalayın;

Pokemonu kamerada gördüğünüz de işe yaramayacağını ya da sevmediğiniz bir tür olduğunu düşünebilirsiniz. Pokemonu yakalamanın bazı avantajları bulunmaktadır.

  • Yakalanan pokemonlar da hesabınızı Xp puanı kazandırmaktadır. Yeni ya da henüz çok nadir yakalanmış bir pokemon türü yakaladığınız da çok daha fazla xp kazanırsız.
  • Yakalanan her pokemon için Candy ile ödüllendirilirsiniz. Bu biriktirilen candy’ler pokemonların evrimlerinin gerçekleştirilmesinde çok önemli bir yere sahiptirler.

Pokestopları arayın

Pokemon yumurtaları ve diğer itemleri toplamanın en etkili yolu pokestoplar dır. Gezinme esnasında pokestop bulmanız daha kolaydır.

Diğer oyuncularla iletişime geçebilirsiniz;

Pokemon go için oluşturulan facebook, twitter ve pokemon go forumlarınu takip ederek çok hızlı bilgilendirmeler ve farklı yorumlarla kendinizi daha hızlı geliştirebilirsiniz. Fikir alışverişleri bu forumlarda oyuncuların daha başarılı olması için uygulamalar yapılmaktadır.

 

Master Ball topları çok özel poke topları en güçlü olanlarıdır. İhtiyacınız doğrultusunda yakalayamayacağınız poke topları master ball ile çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Cp’leri yüksek pokemon

Yeni başlayanların dikkat etmesi gereken aynı pokemon türlerinin de farklı Combat Power’a sahip olduğunu bilmelisiniz. Evrimlerde Cp gücünün yüksek olması avantajlı olacağından da yüksek güçteki pokemonları elde tutmalısınız.

pokemon-go-yeni-baslayan-2
pokemon-go-yeni-baslayan-4
pokemon-go-yeni-baslayan-3

 

pokemon-go-yeni-baslayan-2

pokemon-go-yeni-baslayan-5

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. pokemon-go-yeni-baslayan-4 Yeni Başlayanlar İçin Pokemon Go Rehberi için yorumda bulun

    Yeni Başlayanlar İçin Pokemon Go Rehberi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni Başlayanlar İçin Pokemon Go Rehberi için ilk yorumu yapabilirsin.