Yeni başlayanlar İçin Pinterest Ekleme

Öncelikle Pinterest nedir sorusundan başlamak gereklidir. Pinterest aynı Facebook, Instagram, Twitter gibi sosyal bir ağdır. 2012’de kurulan ve hızla yayılan bir ağ olan bu platform, ilginizi çekecek pek çok fotoğraf, resim, sanatsal ve kültürel paylaşımdan, pano oluşturabileceğiniz bu panoları çeşitli sosyal ağlarda paylaşabileceğiniz bir platform halinde kullanılmaktadır.

Dilerseniz tablet ve telefondan, dilerseniz bilgisayardan kolaylıkla bağlanabileceğiniz bir sosyal ağ olan Pinterest, Pin + interest kelimelerinin çok farklı bir şekilde birleştirilmesinden ismini almıştır. Pin kelimesi iğnelemek, tutturmak anlamında kullanıldığı için, tüm işlemlerinizi bu çerçevede yapıyorsunuz. Pinterest ücretli mi gibi bir soru aklınızda bulunursa kesinlikle ücretsiz olduğunu aklınızın bir kenarında bulundurun.

Pinterest fotoğraf yükleme ise size aslında pek çok anlamda kolaylık sağlamaktadır. Pinterest için dilerseniz, bilgisayar ya da telefonunuzda bulunan fotoğraflardan seçebileceğiniz gibi, dilerseniz yükleyeceğiniz fotoğrafın url adresini de yazarak yükleme işlemi yapabiliyorsunuz. Böylelikle, ilgili fotoğrafı akıllı cihazlarınıza indirmek zorunda kalmıyor ve boşuna yer işgali yapmıyorsunuz.

Ayrıca, dilediğiniz sayıda pano oluşturabiliyorsunuz. Panolarınızı mail atabiliyor ya da sosyal medya araçlarında paylaşabiliyorsunuz. Kimsenin görmesini istemediğiniz panolarınızı gizli seçeneğine alarak burada sadece size özel kılabiliyorsunuz. Uygulamayı dilerseniz mobil olarak dilerseniz dizüstü ve masaüstü olarak kullanabiliyorsunuz. Ayrıca tüm hesaplar birbiri ile eşlenik olarak çalışıyor.

Pinterst’te kişi arama ise oldukça basit bir yönteme sahip. Direk arama çubuğuna aramak istediğiniz kişi ya da pinleri yazarak arama yapabiliyorsunuz. Dilerseniz, aradığınız kişiye abone olabileceğiniz gibi, konu etiketlerine de abone olabiliyorsunuz. Böylelikle dünyanın herhangi bir yerinde, herhangi biri tarafından yapılan o etiketteki paylaşımlar ana sayfanızda görünüyor. Böylelikle pek çok paylaşımdan anında haberdar olabiliyorsunuz.

Uygulama ayrıca Türkçe seçeneği mevcut. Böylelikle, İngilizce bilmeseniz dahi uygulamayı Türkçe olarak kullanabilir, dilerseniz aramalarınızı ve etiketlerinizi Türkçe olarak yapabilir, dilerseniz İngilizce ya da başka dillerde gerçekleştirebilirsiniz.

Pinterst’te fotoğraf indirme ise oldukça basittir. Uygulama için fotoğrafa uzun basmanız yeterli olacaktır. Bilgisayardan ise, fotoğrafı açıp sağ tıklayıp fotoğrafı kaydet demeniz ve kaydedecek yeri belirlemeniz fotoğrafı indirmeniz için yeterlidir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yeni başlayanlar İçin Pinterest Ekleme için yorumda bulun

    Yeni başlayanlar İçin Pinterest Ekleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Yeni başlayanlar İçin Pinterest Ekleme için ilk yorumu yapabilirsin.