Yemek Odası Dekorasyonu Fikirleri 

Yemek odası dekoruna girişmeden önce odanın büyüklüğü, alan ve ailedeki birey sayısı tespit edilmelidir ki hem kullanışa hem de göze hitap eden bir yemek dekorasyonu gerçekleştirilebilsin. Evdeki bireylerin zevki de bu dekorasyon için oldukça önemlidir. Örneğin gösterişten, şıklıktan hoşlanan bireyler için her şeyin en canlı rengi en şatafatlı modeli seçilirken, sadelikten eski eşyalardan hoşlanan bireyler için de vintage, rustik tarzı modeller seçilir.

Mesela küçük odalar ve çekirdek aileler için küçük bir yemek masası ve yine etrafında ona uygun sandalyelerin olduğu bir seçim yapılabilir. Küçük alanda ferah bir görüntü elde etmek için açık renkler hele de beyazın kullanılması tavsiye edilir. Şıklıktan veasillikten yana iseniz gnel havası beyaz olan yemek köşenizde altın detaylar kullanmanız önerilir.

Büyük bir alana sahipseniz ve geniş bir aile iseniz uzun dikdörtgen bir yemek masası, bir kenar duvara dayalı olabilecek şekilde koltuk diğer kenarı tabure şeklinde uzunca bir koltuk, ve diğer kenarlarda sanldaleler olacak şekilde tercih edilebilir.

Farklı tarzlar birarada kullanılmak istenirse eğer, ahşap bir yemek masası, modern beyaz bir konsol, şık bir avize ve ayrı renklerden oluşan sandalyeler tercih edilebilir.

Klasik görüntülerden hoşlanıyorsanız asil ve şık bir yemek odası istiyorsanız bronz ışıklandırmalardan yararlanılan, türbe yeşilinden kadifemsi perdelerin seçildiği, büyük şatafatlı bir avizenin kullanıldığı ve altın detayların bulunduğu aksesuarların olduğu bir dekorasyon yapabilirsiniz.

Hareketli, canlı adeta bir bahar havasının olduğu yemek odasına sahip olmak istiyorsanız, yemek odası dekorasyonunda çiçekli sandalyeler ya da minderler tercih edebilirsiniz.

Farklılık ve orjinallikten yanayım diyorsanız her tarzda ve renkte değişik sandelyelerin olduğu bir yemek masası tercih edebilirsiniz. Yalnız bu sandalyelerin yerleri ve birbirleri ile düzen içinde olması unutulmamalıdır.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Yemek Odası dedi ki:

    Merhaba,
    Yemek odası dekorasyon fikirleri isimli yazınızı okudum çok teşekkür ederim.