Yatak Odası Dekorasyon Fikirleri 

Yatak odası dekorasyonu yaparken öncelikle hangi temayı işleyeceğimizi belirlemeliyiz ki seçeceğimiz renkler ve sevdiğimiz renkler birbiri içinde uyumlu olsunlar. Yatak odanızda gece teması mı işleyeceksiniz, sonbahar teması mı, ilkbahar teması ya da romantik bir tema mı… Seçtiğiniz renkler istediğiniz temalar ile uyum sağlıyorsa dekorasyonun geri kalanını tamamlamak oldukça kolaydır.

Canlı renklerden hoşlanan kişilerin yatak odalarında bahar teması hakim olabilir. Modern yazdan kalma bir bahar günü havası sağlayabilmek için yeşil ve turkuaz renklerin tercihi doğru olacaktır.

Yatak odanızda romantik bir anbians yaratmak istiyorsanız kırmızı, siyah renklerinin tercih edilmesi yerinde olacaktır. Mumların kullanıldığı aksesuarlar seçilmelidir. Büyük bir avize yerine odanın birçok kısmında bulunan ve asıl yatak başlığında bulunan aydınlatmalar kullanılırsa yatak odasının genel havası istenildiği üzere romantik bir anbians yaratacaktır.

Yatak odanız küçük ise kalabalık duran fazla yer kaplayan tarzda eşyalardan uzak durmanızı öneririz. Boy aynasını ayrı aksesuar eşya olarak değilde gardolabınızın kapağında ve ya da odanızın duvarında sabitlenmiş olması kullanılacak alanı işgal etmemesi adına daha iyidir.

Yatak odası dekore edilirken fazla eşya ve aksesuarın göz önünde olmamasına dikkat ediniz. Gece uyurken ya da sabah uyandığnızda etrafınızda sizi sıkan bir kalabalık olmaması da oldukça önemlidir.

Yatak odasının tarzına, temasına uygun bir perde seçimi yapılmalıdır. Aynı zamanda gizli alanınızın iyi saklanmasını istiyorsanız da kalın perdeler tercih etmenizi önerebiliriz.

Gece uyumadan önce kitap okumayı seviyorum diyorsanız, kitabın ve kitaplığın güzel bir dekor olacağını da düşünüyorsanız yatak odanızda isteğe bağlı küçük bir raf ya da gömme bir kaç raf olan kitaplığı da tercih edebilirsiniz. Bu aksesuar hem kullanışlı hem de çok anlamlı bir dekor olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Yatak Odası Dekorasyon dedi ki:

    Teşekkür ederim gerçekten yatak odası dekorasyon hakkında açıklayıcı bir makale olmuş.

  2. Burak dedi ki:

    Gerçekten çok güzel bir yazı olmuş.