WordPress Sitenin Üstüne Player Ekleme

Sabah dolaşırken gördüğüm ve hemen siteme koyduğum sizinde işinize yarayacak çok güzel bir modifikasyon.

Sizin ayarladığınız müziğin çaldığı, sitenizin en üstünde gözüken bir player kodu. Tabii ki sadece bu desende gözükmüyor. İsterseniz tek tek şarkı linklerini ekleyebiliyorsunuz veya youtube/soundcloud  gibi sitelerdeki playlistleri ekleyebiliyorsunuz. Çok uzatmadan resimli anlatımımıza geçelim 🙂

Öncelikle http://www.myplayer.me/ adresine giriyoruz.

Skin kısmından playerimizin görüntüsünü seçiyoruz ve Next’e tıklıyoruz.

player1

Manual Playlist kısmından şarkıların tek tek linklerini ekleyerek isimlerini giriyorsunuz, yok ben uğraşamam çok uzun diyorsanız bir sonraki resme bakınız 🙂

player2

Manual playlist’in hemen yanındaki RSS Pocast… diye başlayan kutucuğa tıklıyoruz ve playlist url’mizi oraya yapıştırıyoruz. Sadece RSS Podcast/SoundCloud Sets ve Youtube playlist eklememize izin var . Playlist linkini yazdıktan sonra nexte tıklıyoruz.

player3

Ve Final Settings kısmında ki ayarları aşağıda ki gibi yaparsanız daha uygun olur. Eğer istemiyorum derseniz Auto Play kısmı otomatik başlat demektir ki ziyaretçilerin siteye girdiğinde direk müziğin çalması hoş olur bence. Default Volume yani varsayılan ses kişinin siteye girdiğinde duyacağı ses miktarıdır. Bu ayarıda kendinize göre ayarladıktan sonra Done butonuna basın.

player4

Resimde gördüğünüz gibi bize verilen kodu wordpress panelimizin header.php dosyasının <body> </body> tagları arasına yazıp kaydediyoruz ve işlem tamam! Güle güle kullanın..

player5


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sinem dedi ki:

    o kodu yazacağım taglarının olduğu yeri nasıl bulucam ??

  2. zekican dedi ki:

    kodları meğer yanlış yere eklemişim, bende neden olmuyor diyordum, sağolun şuan oldu tam istediğim