WordPress Kategori ve Etiketler Silindi Hatası

Bir kaç saat önce yaşadığım bir problem olan, Admin panelinde kategori ve etiketlerin gözükmemesi sorunu başıma geldi. Gördüğümde çok şaşırmıştım ama biraz araştırınca problemin çokta önemli olmadığını anladım. Sorunu ilk gördüğünüzde bayağı bir korkarak hemen kategorilerimize bakarız ve yerin olmadığını görürüz. Çoğu kişi PhpMyAdmin’e girerek karıştırmaya başlar ve göz yaparken kaş çıkarabilir. Hatta sorun ordan bile kaynaklanmıyor.

Bu sorunun asıl nedeni hostinginizde TMP Klasörünün dolmasıdır. Dersiniz ki nerede bu klasör gösterin temizleyelim. Bu dosyaya sizin ulaşımınız yoktur. Hosting sağlayıcınızla görüşüp TMP Klasörünü temizlemelerini isterseniz tüm sorun düzelecektir. Aslında basit gözüken bu sorunun bu yöntem harici başka çözümü yoktur.

Bugün araştırırken bazı yerlerde gördüğüm kadarıyla; “Bekleyin sorun düzelir.” gibi cevaplar gördüm. Beklemenizin amacı hosting sağlayıcınızın sorunu farketmesi ve klasörü boşaltmasıdır. Ama neden bekleyip ziyaretçilerinizden olasınız ?

 


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Tolga dedi ki:

    çok teşekkr eder kardşm

  2. Ömer Yetim dedi ki:

    hiç başıma gelmedi ama aklımda bulunması gerek.. peki bu kategori ve etiket silinemesine TMP klasörünün dolmasına sebep olan şey nedir ?