WordPress Beyaz Sayfa Sorunu

Bugün sitemde yaşadığım bir sorunu araştırarak buldum ve sizlerde yaşayabileceğiniz için çözüm yöntemlerini anlatmak istedim. WordPress admin panelinizde veya ana sayfanızda yaptığınız bir işlem sonrası beyaz sayfa gibi bir hata alıyor olabilirsiniz. Bunun sebebi herhangi bir eklentinin – temanın çakışması veya wp-config.php dosyasında yaptığınız bir değişikliğin sonucudur. Aşağıda ki yöntemlerini uyguladığınız takdir de bu sorundan kurtulabilirsiniz.

WP-Config Dosyası:

Beyaz sayfa sorununun ana sebeplerinden bir tanesi wp-config.php dosyasında yaptığınız bir değişiklik veya site taşımanın sonucunda oluşmuş olabilir. Bu sorunun tespiti için sunucunuzdan wp-config.php dosyasını indirerek Notepad ++ programı ile açıp Kodlama (Encoding) biçimini ANSI’ye çevirin ve kaydedip sunucudaki dosya ile değiştirin.

wp-config-kodlama

 

 

Eklentileri Pasif Duruma Getirin:

Beyaz sayfa hatasının en çok görüldüğü durumlardan biri ise Eklentilerdir. Bu sorunun eklentiler mi olup olmadığını anlamak için yönetim panelinizden tüm eklentileri pasif hale getirerek veya FTP’nize giriş yaparak wp-content klasöründe “plugins” klasörünün adını “plugins1” olarak değiştirdiğinizde tüm eklentiler pasif hale gelecektir. Daha sonrasında sitenizi test ederek bu sorunun giderip giderilmediğine bakın.

Temaları Kaldırın:

Yeni yüklediğiniz bir temanın kodlarının wordpress sistemi ile çakışma olasılığı vardır. Bu nedenle son yüklediğiniz temayı kaldırın ve son duruma bakın eğer sorun düzelirse temayı kullanmamanız gerekecek.

Her Şeyi Yapmama Rağmen Sorun Çözülmedi ?

Yukarıdaki yöntemleri uygulamanıza rağmen sorun devam ediyorsa hosting sağlayıcınızla konuşmanız gerekecektir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Furkan Uysal dedi ki:

    Her Webmaster’in Yaşadığı Sorunlardan Birisidir Malesef Bu Anlatımınız Gayet Açıklayıcı Olmuş Teşekkür Ederim.