Vücut Ağrıları İçin Çay Tarifi

Vücut Ağrıları İçin Çay Tarifi

Doktora gitmeyerek şifayı doğal yollar ile arayan insanların sık tercihi olan bitkisel çözümlerden bir tanesi de vücut ağrıları için çay tarifidir.Bu tarif ile hazırladığınız çayınızı afiyetle içerken, vücudunuzda ortaya çıkan ağrılardan da kurtulabilirsiniz.

Doktora gitmek yerine evlerde hazırlanan ve genellikle bir takım doğal bitki yaprakları veya tozları içeren bu çay tarifleri sayesinde kolaylıkla vücut ağrılarınızdan kurtulabilir, ağrısız, rahat bir hayata merhaba diyebilirsiniz.

Aralarında iç rahatlatan isimlerin yer aldığı çaylar gibi, bazı itici çay tariflerinin de vücutta ortaya çıkabilecek tüm ağrılara iyi geldiği söylenmektedir.

Güzelavrat otu, aslen zehirli bir bitkidir. Doktor kontrolünde kullanılması, iltihaplı ağrılarınız için vazgeçilmez bir çözüm olacaktır.

Karanfil esansı ise, diş hekimlerinin reçetenize yazdığı ilaçların ham maddelerinden bir tanesidir. Karanfili diş çürüğünüze 1-2 adet damla şeklinde koymanız, ağrınızı hafifletecektir.

Şeytantırnağı gibi itici bir isimle anılan ve Güney Afrika bölgesinde yetişen bitkinin kökünden demleyeceğiniz çay ile hafif bir ağrı kesici etkisini lezzetli bir şekilde vücudunuzun beğenisine sunabilirsiniz. Yine itici isimlerden birisi olan köpek üzümü, halk arasında yaban mersini adıyla da bilinmektedir. Kurutulmuş olan çiçek dallarını demleyerek hazırladığınız çay, ağrı kesici niyetine içileceği gibi; yaralarınızı ve basur memelerini bu çay ile yıkayarak doğal bir çözüm üretebilirsiniz.

Halk arasında en çok bilinen ve tiryakisinin bir hayli fazla olduğu papatya çiçeği de basur gibi iltihaplı yaralara karşı birebirdir. Papatya çayınızı hazırladıktan sonra, afiyetle içerek vücudunuzdaki ağrılardan kurtulacağınız gibi, yara iyileştirici özelliğinden de faydalanabilirsiniz.

Uzmanlar tarafından da tavsiye edilen zeytinyağı, ağrının çözümünde fazlasıyla kullanılan doğal bir yöntemdir. Bunun sebebi ise, sızma olarak adlandırılan zeytinyağının içerisinde, ağrı kesici ilaçların ham maddesi olan “ibuprofen” adlı maddenin yer almasıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. vucut-agrilarina-iyi-gelen-caylar Vücut Ağrıları İçin Çay Tarifi için yorumda bulun

    Vücut Ağrıları İçin Çay Tarifi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Vücut Ağrıları İçin Çay Tarifi için ilk yorumu yapabilirsin.