Vodafone 4.5G Nasıl Geçilir?

Merakla beklenen bir soruyu cevaplamak için sizlere özel bir konu hazırladık! Bu seferki makalemizin başlığı; ”Vodafone 4.5G nasıl geçilir?” Eğer sizde Vodafone adlı GSM operatörünün 4.5G hizmetinden faydalanmak istiyorsanız aşağıda yer alan bazı bilgileri uygulamayı deneyebilirsiniz veya Vodafone müşteri hizmetlerini aramayı deneyebilirsiniz. İşte sizlere detaylı olarak; ”Vodafone 4.5G nasıl geçilir?”

2016-vodafone-bedava-konusma-paketleri1

Vodafone 4.5G Nasıl Geçilir?

3 büyük GSM operatöründen bir tanesi olan Vodafone’da artık müşterilerine 4.5G internet hızını sunuyor. Bir çok Vodafone kullanıcısı halen 4.5G internet servisinden nasıl yararlanacağını bilmiyor. Herkes bir arayış içerisindeyken gelin bu konuyu okumaya devam edin ve bir an önce Vodafone’un 4.5G hizmetinden faydalanmaya başlayın. Öncelikle 4.5G nedir? Bunu bir yazalım;

  • Vodafone’un 4.5G hizmeti şu şekildedir; ”İnternet hızı olarak aralarında hiç bir şekilde bir fark yok sadece GSM operatörlerinin çekim kalitesine göre size internet servisi sunuluyor. 3G hizmetinden çok daha fazla hızlı olan 4.5G internet servisi sayesinde videoları sadece 15 saniye içerisinde beklemeden izleyebilirsiniz.

Şimdi de sizlere Vodafone’un 4.5G hizmetinden nasıl yararlanacağınızı açıklayalım;

  • Diğer GSM operatörlerinde olduğu gibi bu operatörde de hiç bir şekilde farklı bir ayar yapmanıza gerek yok. Direk kendisi zaten sizi 4.5G hizmetinden yararlandırıyor. Sadece sizlere lazım olan şey bir adet 4.5G hizmetine uygun olarak çalışabilecek akıllı telefon ve o akıllı telefona uygun olarak 4.5G hizmetinden sizi faydalandırabilecek sim kart. Evet, başka hiç bir şeye ihtiyacınız yok. Tüm bunlar olmasına rağmen halen 4.5G hizmetinden yararlanamıyorum derseniz şu şekilde ayar yapabilirsiniz fakat bu sorun genellikle iOS işletim sistemine sahip olan telefonlarda ortaya çıkıyor.
  • Öncelikle tüm herşeyi tamamlamamıza rağmen halen 4.5G hizmetinden yararlanamıyorsak ayarlar kısmından hücresel veri ağı kısmına gelerek bu bölümde yer alan erişim seçeneklerinden hizmetinizi 3G değil LTE olarak değiştirin. 4.5G’nin diğer adı LTE’dir.
  • Halen hiç bir şekilde 4.5G hizmetinden yararlanamıyorsanız bölgenizde bulunan herhangi bir Vodafone bayisine danışabilirsiniz veya bu konu hakkında hızlı bir şekilde destek almak isterseniz Vodafone’un müşteri hizmetlerini aramayı deneyebilirsiniz. Aynı zamanda Vodafone’un forum adresine yazabilir, Vodafone’un internet sitesi üzerinden bildirim talebi oluşturarak hattınızın incelenmesini sağlayabilirsiniz.
  • Eğer halen ve halen bu hizmettten yararlanamıyorsanız tek yapacağınız şey telefonunuzu değiştirmek veya 4.5G hizmetinden yararlanabilmek için uygun bir konuma geçmeniz gerekecek yani 4.5G hizmeti şuanda her bölgede ve her alanda verilmiyor sadece belirli noktalarda veriliyor. Örneğin; ”İstanbul’da internet hızınız 100 mbps ise Hakkari’de internet hızınız 50 mbps’e düşecektir.”  Bundan dolayı uygun bir konum aralığında bulunmanız gerekiyor.
  • Yukarıda saymış olduğumuz sorunlar haricinde farklı bir sorunla karşılaşıyorsanız sitemizin yorum bölümünden sorularınızı bize gönderebilirsiniz veyahut yukarıda dediğimiz gibi Vodafone’un müşteri hizmetlerini aramayı deneyebilirsiniz. Vodafone’un müşteri hizmetlerini aramanız size daha fazla yarar getirecektir. Sonuçta işin ehli olanlar onlar…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. huseyn alhas dedi ki:

    teşekkür ederim hocam. 4.5 g ye geçiş için aradıklarıma ulaştım. iyi yayınlar dilerim.e