VLC Media Player Ses ve Video Programı

Teknolojinin getirdiği yenilikler saymakla bitmez. Bu yeniliklerden biriside videolara kolaylıkla ulaşabilmektir. Ancak bazen video oynatma programları rahatlıkla videoyu oynatamamakta ve sorun çıkarmaktadır. Burada imdadınıza yetişebilecek bir program arıyorsanız VLC Player indirerek kullanabilirsiniz. Bu program birçok ses dosyası ve video ile uyumludur. Rahatlıkla indirebilir ve kolayca ses ve video türlerini oynatabilirsiniz.

 

Nasıl İndirilir ve Kullanılır?

 

VLC Player’i herhangi bir arama motorundan aratıp indirilebilirsiniz. Bunun için indirirken güvenilir bir siteden indirmeye dikkat etmelisiniz. Programı güvenilir bir siteden indirdikten sonra yönergeleri izlerseniz kolaylıkla kurulumu gerçekleştirebilirsiniz. Yeni programın dilinin farklı olması sizin indirmenizi zorlaştırmayacaktır. Bu konuda emin olabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken tek şey programı indirdiğiniz sitenin güvenilir olmasıdır. Programı dilerseniz VLC Media Player linkinden indirebilirsiniz.
VLC Player’in Sağladığı Avantajlar

 Bu program eğer bilgisayarınızda ses ve video oynatıcınız konusunda sorun yaşıyorsanız sizin çok işinizi görecektir. MP3, MP4, DVD, VCD gibi birçok dosya biçimini oynatmanızı sağlamaktadır. Programı kolaylıkla anlamanız için altyazı desteğini sunmaktadır. Ayrıca MAC, İOS, Android, Windows, Linux gibi birçok sistemde çalışmaktadır. Eğer bir video ya da ses dosyasını internetten indirirken sorunla karşılaşırsanız ve yarım bırakarak indiremezseniz Vlc player programı  diyerek bu programı bilgisayarınıza indirip yarım kalan dosyalarınızı dinleyebilir, izleyebilirsiniz.

vlc-player

VLC Media Player Farklı Özellikleri

 Bu ses ve video oynatma programı ile izlediğiniz videonun ekran görüntüsünü alma imkanına sahip olabilirsiniz. Bu özelliğini kullanmak için önce görünümü tıklayın. Daha sonra çıkan ekrandan gelişmiş denetimleri seçim ve burada bulunan düğmeleri açın. Böylece ekran görüntüsünü almak için bilgisayar ekranınıza işaretler gelecektir. VLC Media Player Videonuzun ekran görüntüsü almak istediğiniz kısma gelince durdurun ve ekranda bulunan düğmelerden ekran görüntüsünü alın. Böylece kolaylıkla bir resim dosyası oluşturabileceksiniz. Android  işletim sahibi  mobil telefonlardan  bu playeri kullanmak istiyorsanız eğer Vlc player Android indir linkinden mobil telefonlarınıza indirebilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Eyüp dedi ki:

    Teşekkürler 🙂