Vintage Dekorasyon Fikirleri  

Son yılların çok tercih edilen dekorasyon tarzları arasında yer alan vintage dekorasyon, eski dönemlere ait olan dekorasyon parçalarının günümüz dekorasyon fikirleri ile harmanlanarak kullanılması sonucu elde edilen tarzdır. Nostaljik görünümün sağlanmasını sağlayan vintage dekorasyon ile aynı zamanda modern bir görünüm elde edilecektir. Vintage dekorasyon gösterişli bir görüntü sağlamamaktadır. Pastel renkler hele de pastel pembe ve mavi , yeşil ve beyaz ve toprak tonları oldukça fazla kullanılır bu tarzda. Vintage tarzının en gösterişli hali dantel ve çiçekli dokuların kullanılmasıyla oluşur. Mobilyalarda eskitme yönteminin kullanılması daha nostaljik bir ambiyans yaratmaktadır. Vintage tarzında şatafat, canlı renklerin aksine sade mat renklerin kullanılması tercih edilir.

Herkes evdeki eski eşyalarıyla vintage dekorasyon tarzı oluşturabilir. Fakat eşyaları modern eşyalarla harmanlamayı bilmek gerekir. Eski eşyaların doğru kullanımları ve günümüze uyarlanması ile yeni bir görünümün elde edilmesi mümkündür. Bu tarzı evlerinde kullanacak olan ev sahiplerinin dikkat etmesi gereken küçük detaylar bulunmaktadır. Her oda için farklılık gösteren bu detayların sağlıklı bir vintage tarzın yaratılması için önemi büyüktür. Son dönemlerin en çok konuşulan ve şıklığı ile de kendinde sıkça söz ettirmeye de devam edecek olan vintage dekorasyonun temel özelliklerinin eski döneme ait eşyalar olduğu unutulmamalıdır. Eski eşyaların değerlendirilmesi için mükemmel bir tarz olduğu kadar şık ve asil bir dekorasyon seçeneğidir vintage.

Günümüzde en çok tercih edilen ve şık detaylara başvuran vintage tarzı dantel detaylarıyla oluşturulmaktadır. Dantelin verdiği zerafet vintagenin asilliğine asillik katarak dekorasyonu mükemmelleştirecektir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Boklugüvercin dedi ki:

    Bana unranked 30 lwl bir hesap lazım
    İstediğim gibi bir hesap bulursanız
    Bana ulaş admin bey iyi günler .