Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b hatası

Sizlere bu uygulama hatasının toplam da 3 adet çözümünü vereceğiz. Öncelikle bu hata en çok oyun oynayan kişiler tarafından dile getirilmektedir.

Bilgisayarda var olan bazı uygulamaların düzgün olarak başlatılamama gibi bir sorunu bulunmaktadır. Bu sorunun da internet üzerinde pek çok çözümü vardır. Ancak bu çözümler artık Windows işletim sistemlerine göre değişiklik gösterdiği için sizler en güzeli işletim sistemine de dikkat ederek çözümlere ulaşmayı deneyin.

Sizlere bu uygulama hatasının toplam da 3 adet çözümünü vereceğiz. Öncelikle bu hata en çok oyun oynayan kişiler tarafından dile getirilmektedir. Bunun da genel sebebini sizlere şöyle açıklayalım. Herhangi bir oyunu bilgisayara kurarken o oyunun içinde var olan dosyalar ile bilgisayarın sisteminde var olan dosyaların çakışması sonucunda bilgisayar da var olan dosyalar silinmektedir. Bu nedenle de uygulama düzgün olarak başlatılamadı hatası alınmaktadır.

Birinci çözüm ve sorunumuz ise;

  • Bilgisayar da var olan .Netfreamworkdosyalarının silinmesi ve ya bozulmasıdır. Bunun da çözümü için bu uygulamanın yeniden indirilerek yüklenmesi gerekmektedir. Bu uygulama Windows üzerindeki pek çok programın çalışması için gerekli olan uygulamadır.

İkinci çözüm ve sorunumuz ise;

  • Bu hatayı veren uygulamanın ve ya programın dosyalarında bozukluk olmasıdır. Örneğin bu hatayı bir oyun içinde alıyor iseniz eğer; oyunun içindeki dosyaları tekrardan yeniden yüklemeniz gerekmektedir. Bu oyunseverler için çok can sıkıcı bir durum olsa da oyunun düzgün bir şekilde oynanmaya devam etmesi için yeniden yüklemek gereklidir.

Üçüncü çözüm ve sorunumuz ise;

  • Aslında bu sorun genel de anlamda pek çok uygulamanın ve bilgisayar sistemlerinin çökmesine neden olmaktadır. Sorunumuzun adı ise Virüs olmaktadır. Virüs son zamanların oldukça fazla şekilde elle tutulan ve gözle görülen bir somut delili değildir. Aslında bilgisayar ortamında sistemlerin içinde saklanan ve programların düzgün olarak çalışmasına müsaade etmeyen bir kötülüktür. Bunu da engellemek için mutlaka bir virüs programını bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir. Daha sonradan virüs programını bilgisayarınız yardımı ile çalıştırdıktan sonra hemen bir tarama yapın. Tarama sonucunda bilgisayarınız zararlı olan virüsler ortaya çıkacaktır. Onları da temizleme işlemini bitirdikten sonra rahatlıkla uygulama hatası almadan bilgisayarınız kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b hatası için yorumda bulun

    Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b hatası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Uygulama düzgün olarak başlatılamadı 0xc00007b hatası için ilk yorumu yapabilirsin.