Twitter Hesap Silme veya Kapatma

Twitter Hesap Silme veya Kapatma

Günlük hayatımızda sık bir şekilde kullandığımız sosyal medya sitelerinden bir tanesi olan Twitter’da hesabınızı geçici süreliğine dondurabilir, twitter hesabınızı geçici süreliğine kapatabilir veya twitter hesabınızı komple silebilirsiniz.

Peki nasıl mı?

Günlük hayatta sık bir şekilde kullandığımız sosyal mecralardan bir tanesi olan Twitter’da hesap silme işleminin nasıl yapıldığını sizler için inceleyerek kaleme aldık.

140 karakter gibi bir sınır ile, duygularınızı, fikirlerinizi, düşüncelerinizi paylaşabileceğiniz bir ortam olan Twitter, ülkemizde fenomenleri ile ünlendi. Son yıllarda hızlı bir kullanıcı artışı yakalayan Twitter’da birbirinden özgün hesapların yanı sıra, kopya içerik yazan bir çok kullanıcı da mevcut.

Twitter’da dinlediğiniz şarkıları paylaşabilir, twitlerinizin altına fotoğraflar ekleyebilir veya peş peşe tweet atarak bir flood yani zaman tüneli yaratabilirsiniz.

Twitter vasıtası ile hayran olarak takip ettiğiniz ünlüler ile birebir konuşma-twitleşme şansını elde edebilirsiniz.

Bir çok insan, twitter’da her gün önemli bir vaktini harcamaktadır. Twitter sayesinde yeni dostlar edinmekte, mesaj grupları kurarak bilgi alışverişi yapmaktadırlar. Muhabbet etmek yerine daha çok iç dökmek için kullanılan Twitter mecrasından ayrılmaya karar vermiş olabilirsiniz. Lakin, bu adımda hatırlatmamız gereken önemli bir husus geri döndüğünüz zaman tüm takipçi ve twitlerinizi kaybetme ihtimalinizin olmasıdır.

Twitter hesabını kapatmak ya da silmek istiyorsanız aşağıdaki sıralamayı takip ediniz.

  1. Twitter hesabınıza giriş yapın.
  2. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sağ üstte dişli bir çark yada resminizin olduğu yere tıklayın.
  3. Açılan menüde ayarlar kısmına tıklayın.
  4. Sonrasında en alt ta hesabımı devre dışı bırak seçeneğini tıklıyoruz.
  5. Gelen sayfada tekrar hesabımı devre dışı bırak seçeneğini seçin.

Twitter, size geri dönmeniz için 30 gün gibi bir süre tanımaktadır. Bu süre içerisinde her hangi bir geri dönme kararı vermezseniz, twitter profiliniz tamamıyla silinecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. twitter-hesap-silme-veya-kapatma Twitter Hesap Silme veya Kapatma için yorumda bulun

    Twitter Hesap Silme veya Kapatma için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Twitter Hesap Silme veya Kapatma için ilk yorumu yapabilirsin.