Ana Sayfa / Turkcell Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür

Turkcell Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür

Telefon kullanan herkes şebeke problemiyle karşı karşıya kalmıştır. Bu şebeke problemleri bazen telefon kaynaklıyken bazen kullandığınız operatörden kaynaklı olabilir. Yazımızda sizlere Turkcell şebeke sorununun çözümü hakkında ve bu şebeke sorununun neden oluştuğu hakkında detaylı bilgi vereceğiz.

Türkcell Şebeke Sorunu Neden Oluşur?

Şebeke sorununun oluşmasının altında birçok sebep yatar. Bunlardan birisi kullandığınız cihazın işletim sistemiyle alakalıdır. İşletim sistemleri arasında genellikle sorun Android işletim sistemine sahip telefonlarda karşımıza çıkar. Bu işletim sisteminde problemin çıkmasının en büyük sebeplerinden biriyse çok fazla cihazın bu işletim sistemini kullanıyor olmasıdır. Çok sık bu problemle karşılaşmasak bile yaşayacağımız herhangi bir şebeke sorunu işlerimizin aksamasına sebep olabilir.

Turkcell şebeke sorunu olmasının bir diğer sebebi ise bulunduğumuz bölgeye hizmet veren baz istasyonunun görevini yeterince iyi yapamamasıdır. Uygunsuz hava koşulları veya baz istasyonunda meydana gelen bir arıza buna sebep olabilir.

Şebeke sorunu yaşamamızın bir diğer sebebi ise yazılımsal kaynaklı bir problem olabilir. Yani kullandığımız cihazın yazılımında bir problem oluşması veya güncel bir yazılımın gelmesi şebeke sorunlarının oluşmasına sebep olmaktadır. Genellikle yazılım güncellemelerinde kullanıcılar şebeke sorunuyla karşı karşıya kalabilir.

Şebeke sorunu yaşamamızın görüldüğü üzere birçok sebebi var. Bu sebeplerden bir diğeri de telefonumuzun sim kartı yuvasında sorun olmasıdır. Bu durumda kullandığımız operatörün hattı işlevini tam olarak gerçekleştiremeyecektir ve şebeke sorunu yaşamamıza sebep olacaktır.

Turkcell Şebeke Sorunu Çözümü

Türkcell şebeke sorunu yaşıyorsanız ilk olarak problemin neyden kaynaklandığını bilmeniz gerekir. Bununla beraber şebeke sorununuzu çözmek için kullanabileceğiniz birkaç yol vardır. Bu yollardan en çok tercih edileni ise telefonu açıp kapamaktır. Bazen bu problem ufak bir aksaklıktan olur ve telefonu açıp kapadığınızda problem çözülür.

Sahip olduğunuz sim kartınızda problem olduğu için veya sim kart yuvanızda sorun olduğu için bu problem oluşabilir. Sim kartınızı başka bir telefona takarak bunu anlayabilirsiniz. Sorun yuvadan veya sim karttan kaynaklıysa yeniletmeniz gerekebilir.

Aynı operatöre sahip olduğunuz diğer kullanıcılarda aynı sorunu yaşıyorsa genel problem olabilir. Bu tarz durumlarda Türkcell müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Peygamber Efendimizin Bir Günü Nasıl Geçerdi Ve Nasıl Yaşardı

Hz. Muhammed yaşantısı, davranışları ve sözleriyle her konuda insanlara örnek olacak nitelikte bir hayat sürdü. …

3 Yorumlar

  • telefonum a5 2016 daha once turk telekom hattini kullaniyordum cok guzel cekiyordu ama simdi turcell aldim evin hicbiyerinde cekmiyor

  • arkadaşlar bende aynı sorunla karşılaştim yazılanı okudum ve telefonu aç kapa yaptım ve düzeldi bence sizde deneyin hemen vazgeçmeyin bu arada yeni hat alcak olan arkadaşlarınız varsa TURKCELL tavsiye edin bence

  • yılmaz KARABIYIK

    ANKARA BALA DEREKIŞLA KOYÜ YAKINLARINDAKİ OTOYOL ŞANTİYESİNDE ÇALIŞMAKTAYIM.ŞANTİYEDE 1500 KİŞİ ÇALIŞIYOR VE ÇOĞUNLUK TURKCELL HATTI KULLANIYOR. TELEFONLARIMIZ ÇEKMİYOR. KISA BİR SÜRE ÖNCE TELEKOM ŞANTİYE YANINA BAZ İSTASYONU KURDUĞU İÇİN AVEA HATLARI ÇEKMEYE BAŞLADI. TURKCELL HATLARINI KULLANABİLMEMİZ İÇİN ÇÖZÜM GETİRMENİZİ BEKLİYORUZ. 10 GÜN İÇİNDE ÇÖZÜM OLUŞMAZSA TURKCELL LİLER OLARAK AVEA YA GEÇİCEĞİZ.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Learn how your comment data is processed.