Touch ID Güvenliğinin Bilinmeyenleri!

Apple’ın ilk olarak iPhone 5S’te kullandığı Touch ID sistemi ile telefonunuzu parmak iziniz ile açabiliyordunuz. Fakat bu teknoloji üzerine çok fazla eleştiri oldu. Kimisi çabucak kırılabilir dedi. Kim nederse desin Touch ID’nin kendine has güvenlik sistemini görünce şaşıracaksınız.

iMore’da paylaşılan habere göre; Apple’ın Touch ID hakkında paylaştığı bilgilerden daha fazlası bulunmakta. Her bir parmak izi sensörü, bağlı olduğu A7 işlemcisi ile bağdaştırılmış durumda. iMore bunu test etmek için iki adet iPhone 5S’in parmak izi sensörlerini sökerek birbirleriyle değiştirmiş. Bunun sonucunda takılan yeni sensörler takıldıkları telefonlarda çalışmıyordu. Tekrardan orjinal hallerine taktıktan sonra sensörler sorunsuz çalışmaya başlamış.

İnsanların cihaz çıktığı zamandan beri bu yargıları sanırım biraz olsun kırılmıştır. Şahsen böyle bir önlemin yeterli olmasa da işlev göreceğinden eminim.

touchid


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. touchid Touch ID Güvenliğinin Bilinmeyenleri! için yorumda bulun

    Touch ID Güvenliğinin Bilinmeyenleri! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Touch ID Güvenliğinin Bilinmeyenleri! için ilk yorumu yapabilirsin.