Tembellik ve Zayıflıktan Kurtulmak İçin Dua

Tembellik ve Zayıflık İçin Bu Duayı Okuyun

Tembellik bir hastalık değil, bir kişilik yada durumdur. Tembellik sadece hareketsizlik değil aynı zamanda üretime yönelik motivasyonsuzluktur. Bazı kişilik bozukluklarının ve ciddi psikiyatrik hastalıkların belirtileri arasında motivasyon eksikliği var. Bazılarının kişiliği böyledir. Tembelliğin belirtileri; hatalar yapma, bazı şeyleri erteleme, işe geç gelme, izinsiz olarak ya da hastalık nedeniyle işe gelmeme, işi bırakma eğilimi, ilişkilerde bozulma, hizmet verilen kişilere karşı alaycı tavır sergileme ve başka şeylerle vakit geçirmedir. Tembellik obeziteye, obezite fiziksel sorunlara yol açar. Bu, kısır döngü haline gelir ve insanın hayatını zorlaştırır. Tersine, fiziksel yetersizlikler kişiyi daha motivasyonel kılabilir. Sol kolun olmaması, sağ kolun güçlenmesine sebep olur. Tembel insanlara ruhlarını beslemeyi öğretmeliyiz. Ruh merakla, öğrenmeyle sevgiyle, araştırmayla beslenir. Bu yüzden değerli din kardeşlerim, hem duamız ile hem de irademiz ile bu sorunun üstesinden gelebiliriz.

Herhangi bir iş hususunda tembellik eden çalışmada yada bir işi başarmada,derslerin çalışmada tembellik ve ihmalkarlık yapan,kendini güçsüz ve zayıf hisseden kimseler aşağıdaki esmaları okurlarsa inşallah bu hastalıklardan kurtulurlar.

(1116) defa ” Yâ Kadiru Yâ Muktediru Yâ Kaviyyü Yâ Kâdimü”

Bu esmalar ruhi sıkıntı ve rahatsızlığı olanlar içinde şifa vericidir.

(Müntehab-ı Şifa.134)

 

Şimdiden duanızı Allah kabul etsin inşallah değerli din kardeşlerim.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. tembellikten-kurtulmak-icin-dua Tembellik ve Zayıflıktan Kurtulmak İçin Dua için yorumda bulun

    Tembellik ve Zayıflıktan Kurtulmak İçin Dua için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tembellik ve Zayıflıktan Kurtulmak İçin Dua için ilk yorumu yapabilirsin.