Televizyondan USB’den Film İzleme

Televizyonların bu kadar çok önem kazanması tabi ki de teknolojinin de önem kazanması ile eşdeğer özelliktedir.

Televizyonlar artık hayatımızın büyük bir parçası haline gelmektedir. Televizyonların bu kadar çok önem kazanması tabi ki de teknolojinin de önem kazanması ile eşdeğer özelliktedir. Televizyonlar bildiğiniz gibi 80’li yılların en vazgeçilmez ürünleri idi. O zamanlar yeni yeni renklenmeye başlayan televizyonlar da sadece tek kanal olan TRT izlenmekte idi. Ancak teknolojinin ve zamanın da gelişmesi ile günümüzde televizyonlardan pek çok şey yapılabilmektedir. Özellikle sinema ve dizi sektörünün de git gide artış gösterdiği günümüzde bir de televizyonların akıllı telefonlara ve tablet gibi eş değer bilgisayarlara bağlanması insanların televizyonlardan vazgeçmemesini sağlamaktadır.

Televizyonları dediğimiz gibi hem akıllı telefonlarınıza hem de tabletlerinize kolaylıkla bağlayabilirsiniz. Bunun yanında ise hafıza kartı niyetine kullanmış olduğunuz flash belleklerinize de yüklemiş olduğunuz bilgileri rahatlıkla televizyon ekranlarından görüntülemeniz mümkündür. Bu duruma nasıl yaparız derseniz eğer öncelikle size anlatmaya başlayalım.

Evinizde bulunan televizyonun mutlaka yeni nesil bir televizyon olması gerekmektedir. Yeni nesil televizyonlardan kastımız ise hem HDMI hem de USB girişi olan televizyonlar olmaktadır. Bildiğiniz üzere HDMI girişi bilgisayarların ve ona benzer teknolojik ürünlerin televizyonlara bağlanması için kullanılan bir giriş portudur. USB giriş için de USB’yi televizyonun arkasında olan girişine taktıktan sonra kumanda yardımı ile ayarlar ekranından USB ya da Flash bağlantısına tıklamak yeterli olacaktır. Eğer ki bu gibi durumları beceremiyor iseniz internet ortamından görseller yardımı ile de bunu yapabilirsiniz. Televizyonların markalarına göre de ayarlar ekranı değişiklik göstermektedir. Ayarlar ekranının değişik olmasının sebebi de her marka televizyonun kendine has bir yazılım kullanmasıdır. Bu yazılımların hem ayarlar ekranında hem de görsellik olarak televizyon kanal ekranında değişiklik olduğu gözlenmektedir.

Televizyonlarınıza bağlamış olduğunuz USB flash bellek ile birlikte hem müzik dinleyebilir hem de oradaki bütün bilgileri ekranda rahatlıkla ve büyük bir şekilde görebilirsiniz. Ama en çok kullanım amacı genel de film ve dizi izlemek olduğunun da altını çizelim. Bilgisayar ekranında ufak olarak izlenen filmlerden ziyade televizyon ekranında izlemek daha büyük keyif vermektedir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Televizyondan USB’den Film İzleme için yorumda bulun

    Televizyondan USB’den Film İzleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Televizyondan USB’den Film İzleme için ilk yorumu yapabilirsin.