Tecrübemizden Yararlanın

Gayrimenkul, fiziksel bir varlık olan araziler ve bu araziler üzerinde insanlar tarafından inşa edilen yapılar olarak tanımlanabilir. Bazı durumlarda, bir arazinin veya konutun gerçek değerinin objektif bir gözle belirlenmesi gerekmektedir. Bu işi, gayrimenkul değerleme şirketleri üstlenmektedir. Örneğin bankadan kredi almak istiyorsunuz ve evinizi bankaya teminat olarak gösteriyorsunuz. Siz “evin değeri x liradır” diyorsunuz, doğal olarak banka evin değerinin daha düşük olduğunu iddia edebiliyor. Bu noktada, gayrimenkul değerleme uzmanlığı devreye giriyor ve bu uzman evin gerçek değerini raporlarla ortaya koyuyor. Bu noktada, gayrimenkul değerleme uzmanının tarafsız olması ve hiçbir etki altında kalmaması önemli. Yoğun bir eğitimden geçerek gayrimenkul değerleme uzmanı olunabiliyor ve bu iş kolu sürekli olarak denetleniyor. Başka bir örnek verecek olursak, diyelim ki size bir ev miras kalmış. Bu evi satmak istiyorsunuz ancak gerçek değerini bilmiyorsunuz. Yine gayrimenkul değerleme uzmanı devreye giriyor.

gayrimenkul-degerleme
Gayrimenkul değerleme uzmanı, güncel ekonomik göstergeleri, jeopolitik gelişmeleri ve çevresel şartları iyi analiz edebilmeli, tüm bunları yaparken tarafsızlığını koruyabilmeli. Gayrimenkul değerleme süreçleri şunlardır: Tapu Sicil Müdürlüğü kayıtlarının incelenmesi, belediye kayıtlarının incelenmesi, saha çalışması, değerleme yönteminin belirlenmesi ve raporlama. Üç çeşit değerleme yöntemi bulunmaktadır: emsal karşılaştırması yaklaşımı, gelir indirgeme yaklaşımı ve maliyet yaklaşımı.
İstanbul merkezli bir firma olan Cantekinler Gayrimenkul Değerleme, bugüne dek 15.000 adetin üzerinde gayrimenkul değerleme raporunun hazırlanma sürecinde aktif rol oynamıştır. Bu da, sektöre verdiği güvenin ve sahip olduğu deneyimin göstergesidir. Referansları arasında SGK Başkanlığı, Vergi Dairesi Başkanlığı ve İTO gibi kurumlar bulunmaktadır. Cantekinler Gayrimenkul, değerleme haricinde Kentsel Dönüşüm, Fizibilite ve Kira Değer Tespiti gibi alanlarda da hizmet vermektedir.
Gayrimenkul değerleme sektöründe, iki husus önemlidir: değerleme şirketinin sahip olduğu birikim ve güvenilirlik. Cantekinler Gayrimenkul, referanslarıyla, bugüne dek hazırlamış olduğu binlerce raporla, çalışkan ekibiyle, sizleri bekliyor. Konu hakkında bilgi almak için Cantekinler Gayrimenkul’ü arayabilir veya internet üzerinden kendi numaranızı bırakarak sizi aramalarını bekleyebilirsiniz. Güler yüzlü ekibimiz sizi her konuda bilgilendirecektir. Bizi arayın, değeriniz hiç düşmesin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. gayrimenkul-degerleme Tecrübemizden Yararlanın için yorumda bulun

    Tecrübemizden Yararlanın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tecrübemizden Yararlanın için ilk yorumu yapabilirsin.