Tarık Akan Neden Öldü, Hastalığı Neydi?

Milyonların gönlünde taht kuran ünlü oyuncu Tarık Akan, hayata gözlerini yumarak milyonlarca hayranını adeta yasa boğdu. Türk Sineması’nın unutulmaz isimlerinden biri olan Tarık Akan, özellikle Hababam Sınıfı’ndaki Damat Ferit rolüyle hepimizin sevgilisi olmuştu. Genç kızların ilk sevgilisi yakışıklı oyuncu Tarık Akan’ın vefatı, başta sanat camiası olmak üzere herkesin büyük bir üzüntüye uğramasına neden oldu.

Tarık Akan’ın ölümünün ardından herkes ünlü oyuncunun neden öldüğünü ve hastalığının ne olduğunu merak etmeye başladı. Peki, Tarık Akan neden öldü ve hastalığı neydi? Akciğer kanserine yakalanan usta oyuncu, yoğun tedavi sürecine rağmen kurtarılamadı. Ölüm sebebi ise yalnızca akciğer kanseri değil. Akciğerinden karaciğerine sıçrayan kanser hücreleri, ünlü oyuncuyu günden güne etkisi altına aldı. Usta oyuncunun en yakın arkadaşlarından biri olan Müjdat Gezen; ‘’Tarık’ın tek hastalığı akciğer kanseri değildi; ne yazık ki kanser hücreleri karaciğerine de bulaşmıştı. Günde 4 paket sigara içiyordu. Ne yazık ki acımız büyük, Türk Sineması bir evladını daha kaybetti.’’ şeklinde açıklamalarda bulundu.

66 yaşında hayata gözlerini yuman Tarık Akan’a biz de Allah’tan rahmet, kederli ailesi ve sevdiklerine de başsağlığı diliyoruz. Seni Unutmayacağız Büyük Usta !

İşte Tarık Akan’ın Son Hali

tarik-akanin-son-hali

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. tarik-akan-neden-oldu-hastaligi-neydi Tarık Akan Neden Öldü, Hastalığı Neydi? için yorumda bulun

    Tarık Akan Neden Öldü, Hastalığı Neydi? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Tarık Akan Neden Öldü, Hastalığı Neydi? için ilk yorumu yapabilirsin.