Taner Ölmez Biyografisi

Son dönemlerde dizi sektörünün parlayan yıldızlarından biri olan Taner Ölmez, yaşantısıyla merak edilen oyunculardan biri. Taner Ölmez kimdir, nereli, boyu kaç, kaç yaşında? gibi tüm soruların cevabını Taner Ölmez Biyografisi adlı bu yazımızda bulacaksınız.

Genç ve sempatik oyuncu Taner Ölmez, 9 Ağustos 1986 yılında İstanbul’da doğdu. Gerçek yaşını duyduğunuzda siz de şaşırmış olmalısınız. Ölmez, 1.79cm boyunda ve 66 kilo ağırlığında. Sempatik oyuncu, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı tiyatro bölümünde eğitim görüyor. İlk olarak Kapalı Çarşı adlı dizide kameraların karşısına geçen Ölmez, daha sonra Kül ve Ateş dizisinde rol aldı. İstanbul’un Altınları dizisinde ise tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Ardından Kanal D’nin büyük ses getiren yapımlarından biri olan Kayıp Şehir adlı dizide oyunculuktaki başarısını perçinlemiş oldu.

Taner Ölmez’in oyunculuk kariyerindeki dönüm noktalarından birisi de Medcezir isimli gençlik dizisi oldu. Dizide Mert Asım Serez rolüyle karşımıza çıkan Ölmez, buradaki performansı ile ciddi bir ün kazandı. Aktif bir kariyere sahip olan başarılı oyuncu, son olarak Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide II. Osman rolü ile karşımıza çıktı.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Taner Ölmez Biyografisi Taner Ölmez Biyografisi için yorumda bulun

    Taner Ölmez Biyografisi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Taner Ölmez Biyografisi için ilk yorumu yapabilirsin.