Takma Kirpik Nasıl Uygulanır

Çoğumuz uzun ve dolgun kirpiklere sahip değiliz ancak bu sahip olmayı başaramayacağımız anlamına gelmiyor.

Neyse ki, takma kirpik var. Elbette, takma kirpikler uygulanması basit bir şey değildir, ancak adım adım anlattığımız bu öğretici yazımızdaki bilgilere hâkim olduğunuzda, kirpiklerinizi dolu dolu kullanmaya hazır olacaksınız.

 


Size uygun bir stil seçin

Başlamak için hangi stile girmek istediğinize karar verin. Sonrasında uzunluğun uyduğundan emin olmak için kirpiği kontrol edin. Eğer uygun değilse uygulamaya başlamadan önce size uygun olan boyuta getirin

Bir kirpik yapıştırıcısı uygulayın.

Kirpiklerinizi boyutlandırdıktan sonra, bandı bükerek biraz gevşetin. Bu, onları kirpik çizginize göre şekillendirmenize yardımcı olacaktır. Sonra, kirpik tutkalını alın ve kirpik kenarında ince bir çizgi çizin. Uygulamadan önce macunun kurumasını ve hafif yapışkan olmasını bekleyin.

Kirpikleri Takın

Uygulanış biçimi. Önce doğal kirpiklerinizi kıvırın. Ardından, parmak uçlarınızı veya cımbız kullanarak takma seti mümkün olduğu kadar doğal kirpik çizgisine uygulayın. Merkezi ile başlayıp iç ve dış köşeleri doğal kirpik çizginize göre şekillendirmenizi öneririz. Belirli bir parça dışarı çıkıyorsa, tutkalınızı tekrar uygulayın ve yapıştırmadan önce yapışkan olana kadar bekleyin.

Maskara uygulayın

Yanıltıcı kirpiklerinizi uyguladıktan sonra, kurutmaları için bir dakika verin ve hafifçe parmak uçlarınızla yerine oturtun. Bitirmek için seçtiğiniz renk tonunu düzeltin. Doğal kirpiklerinizi sahte olanlara karıştırarak onları ayırt edemeyene kadar fırçalayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Ayşe dedi ki:

    Takma kirpik hakkında çok iyi bir yazı olmuş teşekkürler.Artik takma kirpik uygulaması çok basit