Sony Xperia Z2 Su Geçirdi

Sony Xperia Z2 Su Geçirdi

            Merhaba arkadaşlar. Bu yazımızda, son yılların en büyük atılımını gerçekleştiren Sony markasına değineceğiz. Özellikle mobil cihazlar konusunda kendisine büyük bir Pazar oluşturan Sony markası, gerek teknik destek hizmeti, gerek verimli bir cihaz hizmeti ile oldukça profesyonel bir yenilik sunuyor. Peki Sony Xperia Z2 cihazımız su geçirdi, ne yapacağız derseniz, gelin o konuyu detaylı olarak konuşalım.

sony-xperia-z2-su-gecirdi-

Arkadaşlar, malumunuz Sony, son yıllarda su geçirmeyen cihazlar üretme konusunda büyük atılımlar gerçekleştiriyor. Su geçirmeyen kamera, su geçirmeyen walkman, su geçirmeyen telefon ve daha niceleri. Bu yüzden, bu konuda profesyonel bir marka oluyor ve ön plana çıkarılan detayları da müşterilerine sunuyor. Eğer cihazınız su geçirdi ise yapacağınız tek şey teknik servise göndermek olacaktır. Lakin şunları unutmamakta fayda var. Xperia Z2, sunmuş olduğu garantide ve garanti belgesinde “cihazın tüm kapakları kapalı olacak şekilde” kullanılmasını tavsiye ediyor. Bu tarz durumlarda su geçirmeyeceğini belirtiyor. Bir de “tatlı su” olmasını şart koşuyor. Diğer türlü su yapıları için (mesela deniz gibi) garanti vermiyor. Eğer tatlı suda su geçirdiyse, mutlaka sebebi ortaya çıkacaktır. Lakin kapaklardan su geçiriyor ise, o zaman kapağın kapalı olduğunu iddia etmeniz pek mantıklı olmayacaktır.

sony-xperia-z2-su-gecirdi

Çünkü marka, kapakların altına özel renkli contalar yerleştirmiş. Eğer su kapaklardan girerse contaların rengi değişiyor. Bu da ne tür bir çalışma yapılacağını gösteriyor. Sony genelde direk cihaz değişimi ile sorunu çözüyor. Bu yüzden yapmanız gereken şey, hemen size en yakın Sony teknik servisine (yani yetkili servise) gitmeniz olacak. Bu sayede daha rahat bir çalışmaya dahil olabileceksiniz. Hemen hemen her türlü çalışmayı ve fırsatı rahatlıkla inceleyebilirsiniz. Şimdiden geçmiş olsun ve kolay gelsin dileklerimizi iletelim.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. sony-xperia-z2-su--gecirdi Sony Xperia Z2 Su Geçirdi için yorumda bulun

    Sony Xperia Z2 Su Geçirdi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sony Xperia Z2 Su Geçirdi için ilk yorumu yapabilirsin.