Sivilce İzleri İçin Tedavi

Akne izleri inatçıdır ve herkes için tek bir tedavi yöntemi en iyi değildir. Çeşitli yöntemler cildinizi iyileştirmeye yardımcı olabilir. Doktorunuz bunlardan bir veya birkaçını önerebilir.

Evde cilt bakımı. Cilt renginizi değiştiren yara izlerinin görünümü, doğal ilaç ve kontrastı sınırlamak için güneş kremi kullanıldığında iyileşebilir.

Yumuşak doku dolgu maddeleri. Cildin altındaki kolajen veya yağ enjekte edilerek buruşuk izler doldurulabilir veya cilt gerilebilir. Bu, yara izlerini daha az fark ettirir. Sonuçlar geçicidir ve bu nedenle periyodik olarak enjeksiyonları tekrarlamanız gerekir.

Lazerle yeniden parlatma. Bu, cildinizin görünümünü iyileştirmek için lazer kullanan bir cilt tedavisi yöntemidir.

Diğer enerji tabanlı tedaviler. Darbeli ışık kaynakları ve radyofrekans cihazları, cildin dış tabakasına zarar vermeden izlerin daha az fark edilmesine yardımcı olur. Sonuçlar çok zordur ve işlemi tekrarlamanız gerekebilir.

Dermabrazyon. Bu tedavi genellikle daha ağır durumlar için ayrılmıştır. Derinin üst katmanını hızla dönen bir tel fırçayla çıkarmayı içerir. Yüzey izleri tamamen kaldırılabilir ve daha derin sivilce izleri daha az fark edilebilir gibi görünebilir.

Kimyasal soyma. Üst katmanı çıkarmak ve daha derin izleri en aza indirgemek için cildinize yüksek kuvvetli asit uygulanır.

İğneleme veya yuvarlanma. Bu, altta yatan dokuyu uyarmak için deriye iğneli bir cihaz sürmektir. Sivilce yara izi için güvenli, basit ve muhtemelen etkili bir tekniktir. Sonuç ince ve tedavileri tekrarlamanız gerekebilir.

Cerrahi. Ekstraksiyon adı verilen yöntemi kullanarak, doktorunuz akne izlerini keser ve yarayı dikişlerle veya cilt greftiyle onarır. Bir diğer teknik de doktorunuzun görünümünü iyileştirmeye yardımcı olmak için yara izi altındaki lifleri gevşetmek için iğneleri derinin altına yerleştirir.

Botoks enjeksiyonu. Botox enjeksiyonu cildin görünümünü iyileştirmeye yardımcı olur. Enjeksiyonları periyodik olarak tekrarlamanız gerekir.

Sizin için en iyi olanı belirlemek için, her yöntemin avantaj ve dezavantajlarını doktorunuzla veya dermatologunuzla tartışın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. sivilce-izleri-icin-tedavi Sivilce İzleri İçin Tedavi için yorumda bulun

    Sivilce İzleri İçin Tedavi için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Sivilce İzleri İçin Tedavi için ilk yorumu yapabilirsin.