Ana Sayfa / Dini Bilgiler / Sıkıntılı ve Üzüntülü Zamanlarda Okunacak Duâlar

Sıkıntılı ve Üzüntülü Zamanlarda Okunacak Duâlar

Konuyu 2  farklı kişi sizlere anlatmaya çalışmıştır umarım okur ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşırsınız.

İnsanlar günlük hayatlarında bazı sıkıntılarla karşı karşıya gelebilmektedirler. Bu sıkıntılardan kurtulmak için dua arayışı içerine girebiliyorlar. Şimdi sizlere bu yazımız üzerinde sıkıntı yaşamakta olan kişilerin okuyabileceği duaları yazmaya çalışacağız. Sıkıntılar genellikle bir durum veya olayı kendimizin içerisinde büyüttüğümüzde ortaya çıkmaktadır. Yani küçük bir olayı bile içinizde biriktirdiğiniz zaman bu olay oldukça büyük kavram haline gelerek insanları sıkıntıya sokabilmektedir. Bu sıkıntılar belli aşamalarda geçilebiliyor. Fakat gerçekten de insanların başlarına büyük sıkıntılar gelmektedir. İşte bu sıkıntıları giderebilmek içinse dualar okumanız gerekiyor. İnsanları sıkıntıdan çıkartan dualar çeşitli anlamlarıyla sunulmaktadır. Ayetlerden esinlenerek alınmış olan duaları okuyan insanlar bulunmuş oldukları zor durumun içerisinden çıkmayı başarabiliyorlar.

Sıkıntılı ve Üzüntülü Zamanlarda Okunacak Dualar

Sıkıntılı zamanlarda okuyabileceğiniz dualar oldukça fazladır. Ama bu dualar değişik anlamlar içermektedirler. Örneğin karşısında sıkıntıların kalkması ve refaha kavuşmak isteyen kişiler genellikle Salat-i TefriciyeNariye duasını okumaktadırlar. Bu duayı 41 veya 100 defa okuduğunuzda bulunmuş olduğunuz sıkıntılardan kurtulacağınız ifade edilmektedir. Yani sizlere açıkladığımız bu durumları okuyan kişiye hayır kapıları açılmaktadır. Sizlerde refaha kavuşmak ve içinizde bulunmakta olan sıkıntılardan kurtulmak için bu duaları okuyabilirsiniz.Büyük sıkıntılar yaşayan kişilerde bu ayetleri okuyarak içlerini rahatlatabilmektedirler.İçerisinde sıkıntıları olan insanlar bu sıkıntılardan kurtulmak için farklı arayışlar içerisindedirler. İslam yani dinimizin insanlara sunmuş olduğu dualar sayesinde insanlar sıkıntılardan kurtulabiliyor.

İnsanların Sıkıntılardan Kurtulmaları İçin Okuyacakları Dualar

İnsanların ruhları daraldığı zamanlarda hiçbir sıkıntı olmasa dahi içerisinde huzursuzluk bulabiliyor. Bu durum daha önce yapmış olduğumuz bir durumun yanlış olması ve bilinçaltımıza yerleşmesiyle ortaya çıkmaktadır. Genellikle kapalı havalarda ve gök gürültü yağmurlarda insanların içerisine anlam verilmeyen bir tedirginlik gelmektedir. İşte bu tür sıkıntılardan kurtulmak veya başınızda bulunan belalardan kurtulmak için okuyabileceğiniz dualar bulunmaktadır. Salat-ı Münciye Duası bu dua insanların bulundukları sıkıntılı durumlarından kurtulmalarına yarar sağlamaktadır. İnsanların istemiş oldukları şeylerin gerçekleştirmesi içinde bu duayı okuyabilmektedirler. Dinimizin bizlere sunmuş olduğu sonsuz dualar sayesinde insanlar bulunmuş oldukları bütün sıkıntı ve sorunlardan kurtulabilmenin yollarını bulabiliyorlar. Bunları bizlere sunan dinimiz hiçbir beklenti beklemeden duaları insanlara sunmaktadır.

Sıkıntıları Gideren, Hüznü Yokeden Dualar

Yaşamımız boyunca sıkıntılı, dertli ve üzüntülü vakitler geçiririz. Bu vakitlerde yaratıcımıza sığınmamız gerekir. Dinimizce intihar yasaklanmış ve sonsuz cehennem azabıyla cezalandırılmıştır. Bu sebeple intihar veya haram kılınan şeylerle sıkıntıyı, üzüntüyü geçirmeye çalışmak yanlıştır. Üzüntülü olduğu için alkole sarılan insanların sonu hep şerle bitmiştir. Allah’a sığınmak ve O’nun istediği gibi bir kul olmak için çalışmak zorundayız. Farz olan ibadetlerimizi devam ettirmeli ve sürekli dualarla Allah’tan yardım istemeliyiz. Bakara Suresi 153. Ayette “Sabrederek ve namaz kılarak Allah’tan yardım dileyin. Şüphe yok ki Allah sabredenlerle beraberdir.” Buyurulmuştur. Bu sebeple siz de namazlarınızı aksatmadan kılıp, namaz sonunda edeceğiniz dualarla Allah’tan yardım istemelisiniz. Duaların gücüne inanmalı ve dualarınızda Peygamber Efendimize (sav) yer vermelisiniz. Nasıl ki bir işimizi gördürmek amacıyla iş yaptıracağımızda bir tanıdık vasıtasıyla gidiyorsak, bu tanıdığın bize yararı olacağını düşünüyorsak dualarda da Hazreti Muhammed Mustafa (sav) anılmalıdır. Peygamberimiz aracı kılınarak edilen duaların kabul olması daha büyük olasılıktır. Ümmeti olduğumuz Peygamberimiz de bizim cennete gitmemizi, mutlu bir hayat sürmemizi istemektedir. Bu sebeple dualarınızın tesirini arttırmak için aracı olarak Peygamber Efendimizi (sav) anmayı ihmal etmemelisiniz.

Salat-i tefriciye nariye çok meşhurdur. Güçlük, sıkıntı, dert, hastalık ve diğer üzüntüler için okunması elzemdir. İmam Kurtubi her gün 41 veya 100 kere okunması gerektiğini buyurmuşlardır. Hayır kapılarının açılması için okunmalıdır. Dert ve sıkıntılarının çözümü, hastalıkların iyileşmesi, rızkın bollaşması için Salat-i tefriciye nariye’yi okumaya özen göstermeliyiz. Arapça olan bu dua şu şekildedir; “Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedin tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.” İmam Kurtubi Hazretleri özellikle hayırlı bir murada erişmek isteyen ve evlilik yapmak isteyen kişilerin 4444 kere okuması hayırlı olacaktır buyurmuştur. Türkçe meali de şu şekildedir; “Ey Allah’ım! Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa (sav)’a salat ve selam eyle! O öyle nurlu zattır ki onun adıyla sıkıntılar hallolur, ihtiyaçlar çözülür ve bütün dertler deva bulur. Arzulara ulaşılması ve güzel neticelere ulaşmanın anahtarı Hz. Muhammed (sav)’dır. Bugüne dek yaşamış ve bundan sonra Dünya’ya gelecek tüm canlıların alacağı tüm nefeslerin sayısınca Peygamber Efendimize (sav) ve ashabına salat ve selam olsun!”

 

Enbiya Sûresi 87.Ayet

d2

Lâ ilâhe illâ ente sübhâneke innî küntü minez-zâlimîn.

(Allah’ım! Senden başka ilah yoktur. Sen bütün noksan sıfatlardan münezzehsin. Gerçekten ben zâlimlerden oldum.) (Tirmizi)

 

1- Başına bela gelmiş birini gördüğünde okuyacağın dua;

dua7

Resûlullah (s.a.v.) Efendimiz; “ Kim bir belaya uğrayanı görünce şu duayı okursa, yaşadığı müddetçe o belaya maruz kalmaz.” (Tirmizî)

Elhamdülillâhillezî âfânî mimmebtelâke bihi ve fazzalenî alâ kesîrin mimmen haleka tafdîlen.

(Seni imtihan ettiği şeyde bana âfiyet veren ve birçok yarattığından beni üstün kılan Allah’a hamdolsun.)

2- Başına bela bir musibet geldiğinde okunacak dua;

dua8

Lâ ilâhe illallâhül-halîmül-kerîm, sübhâneke, tebârekellahü Rabbül-arşil-azîm, elhamdü lillâhi Rabbil-âlemîn.

(Halîm ve Kerîm olan Allah’tan başka ilâh yoktur. O’nu noksan sıfatlardan tenzih ederiz. Yüce Arş’ın sahibi Allah, mukaddes ve münezzehtir. Hamd, âlemlerin Rabbi olan Allah’a mahsustur.)

3- Korku, endişe, sıkıntı, hüzün ve kederi gidermek isteyen kimse Âl-i İmrân Sûresi’nin 154.Ayetini ve Feth Sûresi’nin 29.Ayetini bir kağıda yazıp üzerinde taşırsa Allah o kişinin bütün gam ve kederini giderir, her işinde Allah’ın yardım ve bereketine erişir.

1

 

2

Bu habere de bakabilirisiniz

Peygamber Efendimizin Bir Günü Nasıl Geçerdi Ve Nasıl Yaşardı

Hz. Muhammed yaşantısı, davranışları ve sözleriyle her konuda insanlara örnek olacak nitelikte bir hayat sürdü. …

76 Yorumlar

 • Allah tüm müslüman kardeşlerime yardımcı olsun sonrada bize inşallah tüm sıkıntılarımız kısa zamanda geçer AMİN…

 • Herşey Allahın imtihanı bizlere derdi veren o devayıda veren o evet bu dünyada herkesin binbir türlü sıkıntsı vsr kimini sağlk kimini huzur kimini borçla imtihan eder bu durumlrı sadece metanet göstererk atlbilirz dönüp bi etrafmza baklm kiminin ailesi yanında çocuğyla borcu var borç ödenir ödenmick gibi dyl Allah can sağlğı verdği sürece olmck bişey yok ki bunlar küçük mevzular hasta oldğnuzu düşnün ve çok zenginsnz ve tedaviniz mümkün dyl ne olck dünya sizin olsa ne yazar söylermsnz borçsuz sorunsz tek bir insan bile yok.Allah peygamberlerimizi bile ne zorluklarla sınadı sadece düşünün.

 • Hocam selamu alikim benim bi sorunum var eşim cokcok icine sikinti gelyor aglayinca rahtlanyor ne yapmalidir

 • Meraba hocamben 6 senedir bir kizla cikiyorum ve onu cok seviyorum o da beni cok seviyordu islerimden dolayi ona fazla zaman ayiramadim ve ayrildik simdi sucluluk piskolojisi icine girdim ne yapsam donmedi sonra bir erkekle yakaladim dunyam karardi icim yaniyor 3 ay gecmesine ragmen aklimdan cikmiyor ne yapmaliyim bir birimiz de cok hakkimiz var ben bu aciya dayanamiyorum lutfen yardimlarini bekliyorum

 • Ey kardeşlerim !
  Borcunuz olduğunda rabbinizden yardım isteyin ! ” Ben Buradayım ” diye haykıran o değil mi
  Allah bana yardım etmez , bunca günahım varken o bşle yüzüme bakmaz demeyin bir ayetinde “Rabbin seni terketmedi ” diye buyuran o değil mi
  Ama kendiniz için istediğinizi müslüman kardeşiniz içinde isteyin buyurmuştur Rabbimiz , o yüzden Allah kimin borcu varsa tüm borçluların borcunu , sıkıntı çekenlerin sıkıntısı nı , tüm hastalarında hastalığını gidersin !
  Allahümme Âminnn

 • Bahis illetine saplandım çok büyük borcun altına girdim ödeyebilmek için oynamaktan başka çare olmadığını düşünmeye başladım borç yüzünden psikolojim bozuldu yemek yemek bir kenara dursun nefes almak istemiyorum aklımın köşesinden geçmeyen intihar ve hırsızlık gibi yapamayacağım saçma sapan şeyler düşünmeye başladım ama bunları düşünmek bile beni korkutuyor bu borcun altından nasıl kalkacağımi düşündükçe tövbe etsem de oynamamak için, tekrar oynuyorum.Milli piyango bileti bile haram diye almayan ben bu hale 1,5 senede nasıl geldim aklım almıyor keyfine oynadığım bahsin esiri oldum şu anda.kimseye birşey diyemiyorum ve babayım ,gözümün içine bakan bir eş ve iki çocuğum var kendime kızgınlığımdan onlara sevgimi gösteremiyorum bu girdaptan ne şekilde çıkacağımı hiç bilmiyorum dua edin

 • Merhaba hocam benim kaynanam beni sevmiyor ama ben onları ile mutlu yaşamak istiyorum ama onlar elimi seviyorlar eltim çok yapmacık ben öyle olamıyorum lütfen yardımcı olun allahım razı olsun inşallah

 • Cenabı Allah sizi borçlarınınızdan kurtarır inşallah gerçekten zor bir durum .onu yaşayan bilir sabır her şey in ilacı Allah yar ve yardımcınız olsun

 • Allah yardımcınız olsun bende de aynı sıkıntı lar oluyor benim fikrim kitap oku rahatlarsın

 • Allah yardimciniz olsun bnmde borclarim var ve bunun yuzunden yuvam bizulacak diye cok korkuyorum bir oglum var ve hamileyim kafayi yemek uzereyim bir dua istiyorum lutfen Allah razi olsun

 • Dualar hakkında paylaşımlarınız çok güzel teşekkürler

 • Yuvam icin duva istiyorom eşimin işinde iyi olmasıni istiyorum

 • Merheba. Ben çok zor durumdayım. Çok iyi resim yaparım. Insan, çizim, elbise . Ama babam izin vermiyor insan çizmeye. Bense bu konuda çok iyiyim yapmak istiyorum. Onun için gizli çiziyordum. Babamda bu gün çizdiğim bir modeli ve insan gözünü gördü. Modelin yüzü yoktu. Ama çok büyük bir göz çizmişdim. Babamda görünce arkadaşımın yaptığını söyledim. Sadece elbiseyi çizdiğimi söyledim. Çok kızdı. Ama fazla bir şey demedi. Ama bana çok sinirli. Ne yapacağımı bilmiyorum. Lütfen bana yardımcı olurmusunuz?

 • bende bundan 3 yıl önce biri ile tanıstım ve onu cok seviyorum o da beni cok seviyor ama ailelerimiz bizim asla evlenmemizi istemiyor ikimizde birbirimizi bırakmak zorunda kaldık ne yapmalıyım ne olur bana dua ediniz allah rızası için

 • bende bundan 3 yıl önce biri ile tanıstım ve onu cok seviyorum o da beni cok seviyor ama ailelerimiz bizim asla evlenmemizi istemiyor ikimizde birbirimizi bırakmak zorunda kaldık ne yapmalıyım ne olur bana dua ediniz allah rızası için

 • Evlenirsin inşala

 • Merhaba Emine hanım,
  Dua ediniz tabiki ancak,bunu ayrıca somutlaştırmanız (gerçekle bağdaşlaştırmanız) gerekmektedir.Ayrıca küçük olmasıda bunu etkilemekte.Çünkü bu yaşlar tam kendi ırkının,milletinin bilincinde olma yaşı.Ve lakin kanı kaynamak tabiride bu anlamda buna örnektir.Yapmanız gereken aslında çok şey var ancak o kafasında bazı şeyleri tam oturtamadığından dolayı inanmadığını düşünüyorum.
  Örneğin peygamberler neden Araplardan çıkıyor ? tarzı sorularla inançlarını sarsabiliyorlar.Siz onunla konuşmaya çalışacaksınız ama amacınız neden inanmadığını öğrenmek olmalı.İnanmaması için kafasında bir gerekçe vardır illa ki bunları bulup ona doğrusunu anlatmanız onu gitgide kendi kabullendiği doğruların yanlış olduğunu göstertecektir.

 • Merhaba Kader hanım,
  Bu konuyla ilgili müsait olduğum bir vakit yazmak istiyorum.Şuan zamanım kısıtlı olduğundan birşey paylaşamadığım için kusura bakmayınız.

 • Aşk acısı çekenler ne duası okumalı aldatıldığı halde onu geri dönmesi için hangi dualar okunmalı bna yardım edin allah rızası için ne olur

 • benim 18 yaşında ki oğlum dinden soğudu.su an islama inanmıyor.göktanrı ya inanıyorum diyor.islamı sevmesi için ne yapabilirim.hangi dua yı okuyabilirim.şimdiden tşk ederim Allah razı olsun.

 • Merhaba herkese
  Gözle görünür hiçbir sorunum yok pekcoguna göre iyi bi durumdayım ama kendimi çok yanlız hissediyorum ki aslında oyleyimde hepbi bunalım takılıyorum konuscak oturup iki cift laf etcek kimsem yok ev iş arasinda sıkışmış durumdayım inançlı biriyimde ama neler oluyo bana ne yapiym

 • Amin.Cümlemize yardım et yarabbi.

 • Allah razı olsun.
  Gerçekten ferahladığımı hissettim.
  Tekrardan Allah razı olsun .
  (Allahım ne kadar dertli, huzunlu kardesim varsa hepsinin dertlerini, tasalarını götür Yağrabbim…)

 • Merhaba,
  Bizde dört kardeşiz.Benimde annem-babam çocukluğumdan beri anlaşamazdılar.Ancak şükür şuan eskisine göre çok daha iyiler.Yalan söylemiyorum çok büyük sıkıntılar yaşadık.Lise dönemlerinde ders çalışamıyordum,her akşam üzülüyordum.Ancak şuan Allaha şükür eskisinden eser yok.Ben eminim ki sizin de aileniz inşAllah bu sıkıntıları atlatacak.Dua kategorisinde okuyabildiğiniz her türlü duayı okuyunuz.Yüce yaradan,sizin,benim ve cümle alemin yardımıcısı olsun.

 • Benim annemle babam kendimi bildim bileli hic anlaşamazlar. Dört kardesiz ve hepimiz çok etkileniyoruz. Bunun için dua söyler misiniz?

 • Yağmur Allah yardımcın olsun.Bu konu çok ağır bir konu.Daha önce bende bir yakınımın kullanmasından dolayı çok üzütnülere girmiştim.Ama Allaha şükür uzun bir süredir kullanmıyor.Sakına ve sakına karşısında durma,yani içersen boşarım,içersen şunu şöyle yaparım deme.Çünkü uyuşturucu kullandığında bir insan aklını tam anlamıyla kullanamaz.O yüzden sen sorun çözücü ol burada ve eğer taşınabiliyorsanız o çevreden taşının.Emin ol en büyük adım bu olacaktır.
  Yazmak isterseniz yardımcı olmaya çalışırım.

 • Cok zor Zamanlar yasiyorum eşim uyusturucu kullandigini ögrendim soz verdi kullanmamak icin ama cebinde yine buldum kavgalarimiz bitmiyor

 • Sevgili kardeşim,
  Benimde annem ve babam bir zamanlar çok çok kavga ediyordu.Ablam boşanması gerektiğini söylüyordu anneme.Ancak ben böyle yapmaması gerektiğini çünkü küçük kardeşimizin ve bizlerin zarar göreceğini belirttim.Yoksulluk,çaresizlik,dert,keder illa ki bir gün geçecektir.Ancak ayrıldığınızda çocuklarınızda ki baba,anne sevgisi bir arada yaşamamanın acısı geçmeyecektir.
  Allaha yüz binlerce kez şükür olsun ki şuan hiçbir sorun yok.Çok çok iyiler.Aradan da 6 sene geçti.Bence sende yardımcı olmaya çalışabiliyorsan çok iyi olur.Yuva yıkmak kolaydır ama yuva kurmak zordur.Kolayı herkes yapabilir ancak sen zoru dene.Bir gün inşAllah gün gelecek ve diyeceksin ki iyi ki boşanmamışım.Belediyeler ile veya farklı kuruluşlar ile konuşun ya da il-ilçe gibi bilgileri iletin ben internetten iş ilanlarına bakıp size yollayayım belki faydam olur.Yüce Allah hayırlısını nasip eylesin.

 • Bende esimden boşanmak üzereyim tum müslüman kardeşlerim den dua istiyorum çocuklarım için tekrar birlesmek istiyorum ama tek sıkıntı eşimin issiz olmasi allahım nolursun esime iyi bir iş nasip et yuvamizi tekrar kurmak için

 • Men cox sixinti kecirirem,bir turlu evlene bilmirem , kimse kalbime girmir, kalbime girenlede evlene bilmirem, bu benim icin buyuk problem allaha dualar edirem namazlarimda ama yetmir hec biri cin olmur acaba neden ((

 • Bence sana biz yardim edemeyiz sen dua etmelisin ve Allah’a siginmalisin

 • Rica ederim bi yararim olduysa ne mutlu bana ☺☺

 • Çok teşekkür ederim

 • Dua bu ekran fotosu cek oku okuyabildigin kadar.☺Allahümme salli alâ seyyidinâ Muhammedin salâten tünciynâ bihâ min cemiy’ıl ehvâlî vel’âfâti ve takdî lenâ bihâ cemiy’al hâcâti tütahhirünâ bihâ min cemiy’ısseyyiâti ve terfeunâ bihâ a’led derecâti ve tübelliğunâ bihâ aksal ğâyâti min cemiy’ıl hayrâti ve ba’del memât”

 • Bence senin tek derdin bu olsun tamam herkesin ddrdi kendine gore cok buyuk ama seninkinden derdi o kadar buyuk olanlar var… Ama sana onerim dua ve sabirdir salatu tuncina duasi var onu oku insana huzur veriyor

 • Allah herkese yardimci olsun elbette hepimizin derdi var. Ama bize namaz kilmak dua etmek ve en onemlisi sabretmek düşer.

 • Cok zor gunler yasiyorum icim cok daraliyor kendime gucum yetmiyor icime ssoz geciremiyorum canim yaniyor sikintilarim buyuk nolur banada dua Edin kurtulmak istiyorum bu sikintilardan

 • Ben staj yapıyorum şuan ancak işyerime birtürlü alışamadım içime öyle bir dert olduki dayanamıyorum artık bu durum çalışmamada yansıyor hergün birçok sure okuyorum ve akşama kadar la havle çekiyorum dua ediyorum ancak hergün aynı sıkıntı, dert oluyor. Bu durumdan dolayı çok zor günler yaşıyorum. Daha hazirana kadar staj yapıcam. Allah hiçkimseye böyle dert tasa vermesin. Nolur yardımcı olun bana neler yapmalıyım hangi duaları, sureleri okumalıyım? Lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler.

 • Ne yaşıyorsam ne hisseddiyorsam aynıları yazdıklarınızdan bana geçti. Kaybettiğim insanlara yediğim kazıklara üzülürken içim ateş gibi yanıyor. Bu cümleleriniz bana ümit oldu. Allah elbet büyük. Dualarınızda beni de anın Allah rızası için. İçim acıyor, ümitsizliğin dibine düştüm. Hepinizin duasına muhtacım.

 • Ramazan kardeşim sıkıntı insanda kırlangıç kuşlarının belli bir süre gelip gitmesi gibidir öncelikle şunu söyleyeyim kardeşim Cenab-ı Mevla insanın kalbini sıkar o insanın onu hatırlaması ona dönmesi ondan istemesi için ve şeytan insanın kalbine hergün 79 düğüm atar yeise karamsarlığa bunalım ve çıkmaza iter ve insanı içinden çıkılmaz noktaya getirir hersıkıldığınızda 79tane elemnehrahleke süresini ihlaslı bir şekilde üzerinize okuyun buna ilave olarakta veddua suresini okuyun inşallah rahatlayacaksınız Bu arada namazlarınızı ihmal etmeyin allahtan isteyin herşey güzel olacak inşaallah

 • Bende ilk önce bi sıkıntı gelip sonrada hemen ağlıyorum ne yapmalıyım

 • Rabbim size,ailenize ve bu durumda ki bütün herkese yardım eylesin.Şunu unutmayın her şerde bir hayır vardır.Eğer gerçekten içinizin ferahlamasını istiyorsanız namaz kılın ve aksatmayın.Borç olarak alıp ödeyerek çıkma şansınız yok mu ?
  İtiraz edip durumu anlatmaya çalışın iyiniyet ve dürüstlük ilkesinden yararlanmaya çalışın.Borcunuzu ödeyeceğinize dair birşeyler söylediniz mi yardımcı olamıyorlar mı ?
  İnanın sizin yerinize ben yaşıyorum gibi hüzünlendim.
  Rabbim size yardım etsin.

 • Üzerime şirket yaptılar şuan mahkûm um ve izne geldim yeni evliyim 4 senedir zar zor bir araya getirebildigim esyam yuvam dağılıyor suan izindeyim eşyamı satmak zorunda kalıyorum ve eşim babasında kalıyor neden ve nasıl ceza aldığımı bile daha tam bilmiyorum tek bildiğim vergi usulu kanununa muhalefet mahkemem vardı ilk mahkemelere gittim sonralarda 8 aylık anne karnında çocuğumuz vardı vefat edince psikolojim bozuldu son mahkemeye gidemedim ve bana ceza verilmiş adliyeye başka bişey için gittim beni ordan aldılar ceza evine allah rızası için bana dua edin gözüm her an yaşlı bitmiş tükenmiş durumdayım

 • Onun icin lutfen bi dua soyleyin

 • Benim bi arksdasim zorla nisanlandi suan pskolojisi iyi degil o nisani atarsa iyi olur bunun icin hangi duayi okusu ustunde tasisin

 • Allah razı olsun icime ferahlık geldi, düştüğüm dar durumdan kurtulmam için duanızı eksik etmeyin lütfen

 • sıkıntım buyuk nekr yapmalıyım hangı duayı cok okumalıyım

 • Merhabalar kardeşim cezaevinde çıkması için önce Allaha dua ediyorum tabi ki. Ama bunun yanı sıra dualar da okumak istiyorum yardimci olursanız sevinirim. Teşekkür ederim

 • Amin inşAllah rabbim herkesin yardımcısı olur inşAllah.

 • Amin ALLAHIM hepimizin yardımcısı olsun okuduğumuz duaları kabul eylesin AMİN

 • allah razı olsun

 • Benim sewgilim bize gelecekleri gün tutuklandı aileler tanışacaktı gelemediler hergun sizin duaları okuyorum bana onun için okuya bilcegim başka dualar warmi söylermisiniz şimdiden teşekkür ederim allah razi olsun sizden

 • Yaptığınız yeminin kefareti için, zekâtı alması caiz olan on fakir kişiye,kişinin bütün bedenini örtebilecek kadar bir kat çamaşır verilir.Ya da aç olan on fakire, bir gün iki defa yemek verirsiniz.On fakire bir defa, bir fıtra miktarı buğday, un da verilebilir. Yahut bu değerde kumaş, havlu, mendil, çorap, et, pirinç, terlik, ayakkabı, ilaç, altın vermek de olur veya doğru bir din kitabı da vermek daha uygundur. Mesela on tane İslam Ahlakı kitabını on fakire vermek uygun olur. Veya bir fakire on gün vermek de olur. Bunları yapamayan fakir, peş peşe yani aralıksız 3 gün oruç tutar.

 • ben büyük yemin etib bozmak zorunda kaltım ne yapmalıyım

 • Yüce yaradan kimseyi sıkıntıda bırakmasın inşAllah bizede sıkıntılar karşısında ayakta durabilme kabiliyetini sağlar.Vesile olabildiysem ne mutlu bana.Allaha emanet ol kardeşim.

 • İnşAllah kardeşim.Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin.

 • İnşAllah kardeşim.Rabbim hepimizin dualarını kabul etsin.

 • Rabbim herkesten razı olsun.

 • Geç yazdığımız için kusurumuza bakmayın.
  Faydası elbette ki olur.İçinizi rahatlatmıştır umarım.
  Sınavada girmişseniz hayırla sonuçlanmasını temenni ederim.

 • tşkler saolun

 • Öncelikle şunu söylemek istiyorum.Benim kardeşimde uyuşturucu bağımlısıydı ve o da evden kaçıyordu gelmiyordu çok uğraştık.Ancak şuan Allaha şükür uyuşturucuyu bıraktı ve daha ötesi sigara bile içmiyor.Şunu unutmayın kafası çoğu zaman yerinde değil ve içmediği zamanda sinirli olacaktır.Ancak siz onu asla bırakmayın ara açıldımı daha sonra ulaşamayacağınız ortamlara girmesin.
  İnşAllah rabbim sizin çocuğunuz ve bütün bu illeti kullanan çocuklara / anne-babalarına yardım eder onları bu dertten kurtarır.

  Dua olarak şunları okumanızı tavsiye ederim.

  1- “Bismillahirrahmanirrahim.
  Ya eyyühellezine amenu innemel hamru vel meysiru vel ensabü vel ezlamüricsün min ameliş şeytani fectenibühü lealleküm tüflihun innema yüriydüş şeytanü en yükaa beynekümül adavete vel bağdae fil hamri vel meysiri ve yesuddeküm an zikrillahi ve anis salati fehel entüm müntehun.Ve etiy’ullahe ve etiy’ur rasule vahzeru.Fe in tevelleytüm fa’lemu ennema ala resunlinel belağulmübin.Allahümme huz hubbül hamri vel meysiri bihakkı kelamukel kadim ve rasulikel kerim ve bielfi elfin la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim.Ve bi hakkı Muhammed Mustafa salllahü aleyhi ve sellim.”

  2-Çok kuvvetlidir, ihlasla yapılmalı, fayda edeceğine inanılmalı. Denenmiştir.
  Mevlana Ömer Palenpûrî’nin mektup ve sayfalarında bulundu.

  وَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ إِحْسَانًا حَمَلَتْهُ أُمُّهُ كُرْهًا وَوَضَعَتْهُ كُرْهًا وَحَمْلُهُ وَفِصَالُهُ ثَلَاثُونَ شَهْرًا حَتَّى إِذَا بَلَغَ أَشُدَّهُ وَبَلَغَ أَرْبَعِينَ سَنَةً قَالَ رَبِّ أَوْزِعْنِي أَنْ أَشْكُرَ نِعْمَتَكَ الَّتِي أَنْعَمْتَ عَلَيَّ وَعَلَى وَالِدَيَّ وَأَنْ أَعْمَلَ صَالِحًا تَرْضَاهُ وَأَصْلِحْ لِي فِي ذُرِّيَّتِي إِنِّي تُبْتُ إِلَيْكَ وَإِنِّي مِنَ الْمُسْلِمِينَ

  Bismillahirrahmânirrahîm.
  “Ve vassaynâl insâne bi vâlideyhi ihsânen, hamelethu ummuhu kurhen ve vadaathu kurhen, ve hamluhu ve fisâluhu selâsûne şehran, hattâ izâ belega eşuddehu ve belega erbaîne seneten kâle rabbi evzı’nî en eşkure ni’metekelletî en’amte aleyye ve alâ vâlideyye ve en a’mele sâlihan terdâhu ve aslıh lî fî zurriyyetî, innî tubtu ileyke ve innî minel muslimîn(muslimîne).”

  “Biz, insana anne babasına iyi davranmayı emrettik. Annesi onu ne zahmetle karnında taşıdı ve ne zahmetle doğurdu! Onun (anne karnında) taşınması ve sütten kesilme süresi (toplam olarak) otuz aydır. Nihayet olgunluk çağına gelip, kırk yaşına varınca şöyle der: “Bana ve anne babama verdiğin nimetlere şükretmemi, senin razı olacağın salih amel işlememi bana ilham et. Neslimi de salih kimseler yap. Şüphesiz ben sana döndüm. Muhakkak ki ben sana teslim olanlardanım.””

 • oğlum uyuşturucu kullanıyo evi derk etdi onun için hanki duaları okuya bilirim

 • Çok sikintili bir zamandan geçtim. Bu dualari okuyunca allaha hamd olsun’ki hiç bir sikinti beni üzemedi. Içime bir huzur, bir nese doldu hayata bakis açim degisiti.. 21 senelik dünya hayatimda hiç bu kadar huzur bulamadim. Hiç bu kadar sikintiya karsi güçlü olmadim.. Allaha çok sükür’ki dimdik ayakta durdum, çok sükür’ki sikintilarimdan kurtuldum, keske dediklerime çok sükür’ki böyle oldu dedim. Kaybettigim insanlara üzülürken için için, aglarken, içim ates gibi yanarken, allahim sana çok sükür’ki bu insanlardan beni korudun ve baska degerli insanlarla yoluma devam etmeyi nasip ettin bana derken buldum kendimi.. Artik bu yükler beni günden güne sonsuz karanlik bir delige sokuyordu, yasama sevincim nerdeyse kalmamisti, ama bin sükür’ki Allahim bir kapiyi kapatti bin kapi açti, Allah sizden’de razi olsun Degerli büyüklerim. Ne mutlu size’ki bir genç insanin sikintilarindan kurtulmaya vesile oldunuz. Allah sizi hiç bir zaman sikintida birakmasin.

  Genç bir kardesiniz.

 • Benim için önemi büyük olan bir sınava gireceğim içimde büyük bir korku endişe stres var uykularımı bile bölüyor
  Sizce bu dualar benim için uygun mu?
  Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim

 • Allah yardımcınız olsun. Hoş birşey değil. Aynı sorunu bende yaşadım. Ama emin olunuz herşeyde bir hayır vardır. Keşke aileler yıkılması ama okuyor bu insanların seçimi. Olan cocuklara oluyor böyle durumlarda. Allah dan hayırlısını istemekten sabır ve tevekkül den başka sı yapacak birşey yok.

 • Yüce allah herkesin duasını kabul etsin inşallah gerçekten sizden allah razı olsun bu duaları çok seviyorum yüce allahım hiç bir kimseye sıkıntı vermesin tüm duacı olan müslüman din kardeşlerimizin dualarını kabul etsin amin

 • Allah razı olsun inşallah herkese hakkıyla l edip nerde ne sıkıntılı ve caresiz kaldığı durum varsa rabbim sıkıntılarını gidersin dualarimiz kabul etsin dertlerimizi hayraerdirsin Amin

 • Dualar için teşekkür ederim. Allah sizden razı olsun

 • Yüce Allah cümlemizden razı olsun.Eğer bir faydamız dokunmuşsa bize ne mutlu.

 • burda tüm islam alemine faydaniz dokunuyor ALLAH RAZI OLSUN burdaki duaları okuduğum zaman gerçekten çok rahatliyorum…

 • Bu duaları okuyunca gerçekten içime bi huzur doldu Allah razı olsun

 • Neyin kesin olup neyin kesin olmayacağını yüce Allah c.c ‘den başka kimse bilemez.Herşeyin bir hayırlısı vardır.Bize dua edip sabretmekten başka çare kalmıyor.Allah yar ve yardımcınız olsun.Ancak şunu da unutmayınız ki her zaman hayırlısı neyse onu isteyiniz.

 • Annem ve babam boşanmak uzereler sizce bu dualar işe yariyacakmi?

 • Yüce rabbim cümlemizden razı olsun.

 • ALLAH RAZI OLSUN . BU DUALARI OKUDUKTAN SONRA İÇİME BİR FERAHLIK GELDİ VE RAHATLADIM. ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Learn how your comment data is processed.