Şeker Hastalığından Kurtulma Duası

Şeker Hastalığından Kurtulma Duası

Şeker hastalığı, günümüzde her 10 kişiden 4’ünü hedef alacak türden bir hastalık ve bunun önüne geçmek için erken yaşlarda kişinin kendine bakması gerekiyor. Peki biz nasıl bu duruma müdahale edebiliriz? Neler yapabiliriz? Eğer şeker hasatlığından müzdaripseniz, tıbbi çözümlerin yanında, maneviyatın da size çok faydası olacaktır değerli arkadaşlar. Yapmanız gereken şey, şeker hastalığına karşı okunacak duaları ve sureleri okumak, dua etmek ve yaradanımızdan şifa dilemek üzerine olacak. En azından maneviyatımız da bizi yalnız bırakmayacak bu sayede. Gönlümüzün ve ömrümüzün en verimli anlarını yaradanımıza sığınarak, ondan çare dileyerek geçirebiliriz. Bu yüzden bu duayı siz değerli takipçilerimize sunuyoruz.

 

Değerli arkadaşlar. Aşağıya yazdığımız sureler ve Âyet-i Kerimler suya okunup hastanın  7 yada  21  gün içmesi sağlanır.

Önce “Beynine”  süresi baştan sona  okunur ve suya  üflenir. Daha sonra  “Âyetel Kürsi “okunur.daha sonra aşağıdaki Âyet-i Kerim okunur.Hümeze  süresi son üç ayeti.” Elleti tettaliu alel ef’ideh,inneha aleyhim mü’sadetün fi amedin  mümeddedeh”En son olarak tevbe süresi’nin son iki  ayeti okunur.””Lekad caeküm rasulün min enfisiküm….” sonuna  kadar.Bu su devamlı tekararlanır hastaya  içirilir.“Lekad câekum resûlun min enfusikum azîz(azîzun), aleyhi mâ anittum harîsun aleykum bil mu’minîne raûfun rahîm(rahîmun).”“Fe in tevellev fe kul hasbiyallâh(hasbiyallâhu), lâ ilâhe illâ hûve, aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm(azîmi).”

 

Huzurlu günler ve bol şifa diliyoruz değerli arkadaşlar. En güzel anlar, en özel noktalar ve en sağlıklı nefesler sizlerin olsun İnşallah. Şimdiden bol şifalar diliyoruz. Dualarınız kabul olsun İnşAllah değerli arkadaşlar.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. seker-hastali-icin-dua Şeker Hastalığından Kurtulma Duası için yorumda bulun

    Şeker Hastalığından Kurtulma Duası için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Şeker Hastalığından Kurtulma Duası için ilk yorumu yapabilirsin.