Samsung J3 Pro İnceleme

Samsung J3 Pro İnceleme

Teknoloji firmalarının devlerinden olan Samsung, geçtiğimiz günlerde açıklama yaparak Samsung Galaxy J3 Pro’yu duyurdu. Orta segmentte yer alan bu telefonun Haziran ayı içerisinde Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. Avrupa da piyasaya sürülüp sürülmemesi henüz netlik kazanmayan bu telefonun üst düzey telefon alamayanlar tarafından oldukça fazla tercih edilmesi bekleniyor. Estetik açısından gayet güzel tasarlanan Samsung J3 Pro’nun çok tatminkâr bir görüntüsü var. 8mm kalınlığında ve metalik bir görünüme sahip olan bu telefon aslında polikarbonat isimli metale benzer bir malzemeden yapılmış. En ince telefon özelliği taşımasa da Orta segmentteki telefonlarla kıyasla son derece ince. 139 gram ağırlığında olan bu telefon oldukça hafifte. Estetiği özelliğe tercih edenler için bu telefon oldukça sevilecek.

Samsung Galaxy J3 Pro Ekran ve Donanım Özellikleri

Samsung-Galaxy-J3-Pro

4 çekirdekli ve 1.2 GHz işlemciye sahip olan bu telefonun işlemci markası ARM-Cortex. Kendi sınıfındaki telefonlara kıyasla iyi denilebilecek bu işlemciye 2 GB RAM eşlik ediyor. Hafıza kartı desteği olan Samsung Galaxy J3 Pro 128 GB’a kadar hafıza kartı destekleyebilmekte. Ekran kalitesi olarak pek fazla bir şey vaat etmeyen Samsung Galaxy J3 Pro ortalama denilecek bir ekrana sahip. 5 inç büyüklüğünde, 720×1280 (HD) çözünürlüklü Super AMOLED ekran teknolojisi bulundurmakta. Ekran çözünürlüğü bakımından çok aşırıya kaçmamış telefonun RAM’ine kıyasla ekranının düşük olması telefon hızını oldukça arttıracak.

Samsung J3 Pro Diğer Özellikleri

samsung-galaxy-j3

Kendi sınıfında oldukça beğenileceğe benzeyen J3 Pro Lithium Lon batarya teknolojisi kullanmış ve 2600 mAh batarya kapasitesine sahiptir. Özelliklerine kıyasla bataryasının fazla olması telefonun pil ömrünün uzun olmasını da sağlayacaktır. Ayrıca Samsung J3 Pro da F2.2 diyafram açıklığına sahip 8 Mp arka kamera, aynı diyafram açıklığında 5 Mp ön kamera kullanılmıştır. Android 5.1.1 işletim sistemine sahip olması telefonun özelliklerinin ortalama olduğu göz önüne alındığında telefonu yavaşlatacaktır. 4G ve 4.5G desteği olan bu telefonun Çin’deki fiyatının 150 dolar civarında olması bekleniyor. Eğer Çin’de tutulursa tüm Avrupa Pazarına çıkacak bu telefonun çok tutulması bekleniyor.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. samsung-galaxy-j3-pro-inceleme Samsung J3 Pro İnceleme için yorumda bulun

    Samsung J3 Pro İnceleme için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Samsung J3 Pro İnceleme için ilk yorumu yapabilirsin.