Samsung Galaxy Ace 2 Lollipop Rom Yükleme-[5.0.2]

Galaxy Ace 2, üst düzey özelliklere sahip olan ilk android telefonlardan birisi. Haliyle de android işletim sistemine merak duyan birçok kişinin tercih odağı olan bu cihaz, ülkemizde de büyük bir ilgi görmüştü. Kısa bir süre içerisinde binlerce kullanıcıya ulaşan Ace, günümüzde de bu kullanıcı kitlesini arttırmaya devam ediyor. Samsung tarafından üretilen bu ürün, telefon pazarının da ortalama %7’lik kısmını oluşturuyor.

Bu cihazda kullanılan işletim sistemi, Samsung’un uzun süredir benimsediği android. Android çıkmadan önce java işletim sistemini kullanan Samsung, Android’in çıkması ile birlikte kendisini bu işletim sistemine doğru yönlendirdi. Bu yönlenme ile birlikte Android sektörünü yakından inceleyen ilk telefon firması olma imkanını yakalayan Samsung, bu avantajını da piyasa lideri olarak değerlendirdi. Şimdi ise Samsung tarafından satılan cihazların %99.1’i android işletim sistemine sahip.

 

Samsung Galaxy Ace 2  Güncelleme Hakkında Önemli Bilgiler

Samsung Galaxy Ace 2, genellikle android güncellemelerinin sık sık ziyaret ettiği bir model. Dolayısıyla Ace kullanıcıları da sürekli olarak cihazlarını güncellemek zorunda kalıyorlar. Ancak şunu bilmelisiniz ki, cihazlara gelen güncellemelerin tamamı sistemi iyileştiren işletim sürümleri değil. Aksine az kişi tarafından test edilen bu sürümlerde sık sık bug ve hatalar ile karşılaşılabilir. Bu yüzden telefonunuza gelen bu tür güncellemeleri onaylamadan önce lütfen bir kez daha düşünün. Belki de bu yazıyı okuduğunuzda iş işten çoktan geçti ve cihazınızı bir üst işletim sistemi sürümüne yükselttiniz. Bu durumu ortadan kaldırmak ve cihazınızı yeniden Lollipop 5.0.2 sürümüne getirmek için aşağıdaki anlatımı okuyun.

 

Samsung Galaxy Ace 2 Lollipop Rom Yükleme[5.0.2] Nasıl Yapılır ?

İşte Kurulum ;

İndirmeniz gereken dosyalar

 1. İlk olarak size verdiğimiz Gapps paketini olduğu gibi telefon hafızasına atın.
 2. Daha sonra cihazınızı kapatın.
 3. Kapattıktan sonra ses açma – home ve güç tuşlarına aynı anda basılı tutarak recovery ekranını açın.
 4. Bu ekrandan sırasıyla Wipe Data > Factory Reset > Wipe Cache Partition > Advanced > Wipe Dalvik Cache bölümüne gelin.
 5. Buraya geldikten sonra install zip from sdcard seçeneğini işaretleyerek size verdiğimiz gapps paketini seçin. Bu yükleme işlemi ortalama 10 dakika içerisinde tamamlanıp cihazınız yeniden açıldığında yeniden Lollipop 5.0.2 sürümüne dönmüş olacaksınız.

Yukarıdaki videoyu izledikten ve uyguladıktan sonra olduğunun kanıtına aşağıdaki resim de örnektir.

Samsung Galaxy Ace 2 Lollipop Rom Yükleme[5.0.2]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

 1. Halil dedi ki:

  Hocam bende şu an 2.3.6 var onun üstüne kursam olurmu

 2. Eran Küçük dedi ki:

  Ace 2 rom yükleme çalışıyor ama artık telefon değiştirmeninde vakti geldi 😀