Ana Sayfa / Samsung 1205 Format atma ve Kilit Kodu Kırma

Samsung 1205 Format atma ve Kilit Kodu Kırma

Samsung cihaz kullanan kullanıcılar cihazlarına kendileri format atma işlemi yapabilirler. Aynı zamanda bu cihazlarındaki kilit kodunu kırabilirler. Samsung cihazlar günümüzde oldukça büyük bir kitleye hizmet etmektedirler. Bu cihazlar oldukça kaliteli ve hassas cihazlardır. Ve ömürlerinin uzun olması için de belirli periyotlar ile format atılması gerekmektedir.

Çünkü bu cihazları kullanırken zamanla içerisine istenmeyen bazı programlar girmiş olabilir format atma işlemi ile bu kötü programları cihazlardan kaldırmış olursunuz. Bu sayede telefonlarınızı daha uzun sürede bozulmadan kullanabilirsiniz.

Samsung serisine 2 farklı şekilde format atabilirsiniz. Bunlardan bir tanesi soft format işlemidir. Bu işlem telefonun işletim sistemi içerisinden fabrika ayarlarına geri döndürme işlemidir. Bu işlem basit bir işlem olmak ile beraber kişinin kendisinin yapabileceği 10 dakikada halledilebilen bir işlemdir.

İkinci format işlemi ise hard format işlemidir. Bu işlem özellikle yazılım ile ilgili problem yaşayan insanlar için garantili bir format sistemidir. Bu işlemi, işletim sistemi menüsünden önce açılan recovery menüsünden fullwipe yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Bir önceki soft formata göre süre olarak daha uzun sürecek olan bu işlem, telefonunuzu ilk aldığınız gün kadar hızlı çalıştıracak aynı zamanda yazılım probleminden dolayı çalışmayan özellikleri çalıştıracaktır.

Samsung Kilit Kodu Kırma İşlemi

Eğer telefonlarınıza kilit kodu girdi iseniz ve kodu unuttuysanız yapmanız gereken çok basit bir işlem vardır. Bu işlem ile kilit kodunu kırmış olacaksınız. Bu işlem oldukça basittir. Tek yapmanız gereken telefonunuzu acil arama ekranına getirip çıkan numara girme ekranına *2767*3855# yazarak kilit kodunuzu kırabilirsiniz. Bu kodu yazdıktan sonra telefonunuza format atılır ve telefonunuz yeniden başlatılır. İşlem süresi maksimum 7 dakika kadar sürecektir.

Bu işlem sonunda kilit kodu kırma işlemini başarı ile gerçekleştirmiş olacaksınız. Anlayacağınız üzere kilit kodunu unutma durumlarında artık paniğe kapılmanıza gerek yoktur.

Aynı zamanda telefonunuzu kullanırken basit takılma problemleri, ekran donması gibi problemler yaşıyorsanız aynı şekilde telefonunuzun arama ekranına *2767*3855# kodunu girip arama tuşuna basarak telefonunuza basit format atabilirsiniz.

Bu habere de bakabilirisiniz

Peygamber Efendimizin Bir Günü Nasıl Geçerdi Ve Nasıl Yaşardı

Hz. Muhammed yaşantısı, davranışları ve sözleriyle her konuda insanlara örnek olacak nitelikte bir hayat sürdü. …

7 Yorumlar

  • Arkadaşlar acil çağrı dediğiniz zaman 112 aranıyor nasıl olacak o iş?

  • merhaba takıldığınız yer neresi acaba

  • Olmuyor

  • ALLAH için çar atın 30 lvl üstü 64 lvl çarım çalındı ALLAH RIZASI İÇİN

  • ben denedim oldu çok basit bir işlem arama yapar gibi sayıları gir buna # bastığında direk olur

  • Samsung 1205 malesef dediğinizi yapabilmek için öncelikle *ve #tuşlarını aktif olması lazım ya sim kilidi istiyor yada acil arama diyor bu verilen *2776*3855# kodunu giremiyoruz.myardimci olursaniz sevinirim. .

  • telefonu açtığında kilit kodu istiyor nasıl şifre yazılacak yada nasıl fabrika ayarlarına gelecek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Learn how your comment data is processed.