Salonunuzu Modern Dekorasyon İle Taçlandırın

Evinizde yapacağınız yenilikler ile, görünümünüzü baştan sona değiştirebilir; şık ve modern çizgiler eşliğinde dekorasyonuzu modern bir hale getirebilirsiniz. Eğer siz de, evinizdeki dekorasyonunuzu modern bir hale getirmek istiyorsanız; bu tavsiyelerimiz tam size göre!

Sade Renkler Tercih Edin

Modern dekorasyonunu vazgeçilmezlerinden bir tanesi sade renklerdir. Hem iç açıcı, hem de ferahlatıcı renk tercihleri yaparak, dekorasyonunuzu hem ilgi çekici, hem de modern bir hale getirebilirsiniz. Sade renkleri mobilyanızda da kullanabileceğiniz gibi, özellikle duvar seçimlerinizi tek tarz üzerinden yapmanız daha sağlıklı olacaktır.

Uyuma Önem Verin

Dekorasyonun mihenk taşı, mobilya ve eşyalarınız arasında olan uyumdur. Bu yüzden uyuma önem vermeniz gerekmektedir. Odanıza koyduğunuz bir biblo bile sırıtmadan, odanızla uyumlu bir şekilde gözükmelidir ki dekorasyonunuz tamamlanabilsin. Renk uyumu, desen uyumu, boyut uyumu; dikkat etmeniz gereken ana uyumlardır.

Işıklandırmaya Özen Gösterin

Tasarımınız ne kadar güzel olursa olsun, doğru bir ışıklandırma tercihi yapmazsanız karanlıkta kalabilir veya parlayarak kendini belli etmeyebilir. Bu yüzden, mümkün olduğunca led ışıklar ile odanızı ışıklandırmaya özen gösterin. Eğer bu odanızı dinlenme anlarınızda da kullanacaksanız, genel ışıklandırmanıza ek olarak bir de loş bir ışıklandırma eklemenizde fayda olacaktır.

Sürekli Yenilikten Kaçının

Odanın içerisinde yapacağınız yer değişikliklerini bir alışkanlık haline getirirseniz, her zaman tasarımınızda eksik kalan bir öğe olacaktır. Her değişiklik sonrası bir tamamlama alışverişi yaptığınızda da odanız fazlasıyla boğulacak ve gereksiz bir kalabalığa bürünecektir. Bu yüzden odanızı olabildiğince sabit düzende tutmayı alışkanlık haline getirmenizde fayda var.

İşte sizler için derlediğimiz bir kaç modern salon fotoğrafı :


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 2015-Ev-Dekorasyon-Modelleri Salonunuzu Modern Dekorasyon İle Taçlandırın için yorumda bulun

    Salonunuzu Modern Dekorasyon İle Taçlandırın için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Salonunuzu Modern Dekorasyon İle Taçlandırın için ilk yorumu yapabilirsin.