Saç Modelleri (Bob Saç Modeli)

BOB SAÇ STİLİ

Bob stili saç kesimleri arasında bir klasiktir, aslında bizim yıllardır halk dilinde “küt kesim” diye bildiğimiz saç modelidir. Yani ne çok kısa ne de çok uzun. Geleneksel bob stili çene hizasında, kaküllü ve küt çizgilerle kesilir. İnsanlar bob stilini sever çünkü stil düzdür, kare değildir; kısadır ama değişkendir. . Bob saç kesimleri her saç tipine uygundur ve her saç renginde güzel görünür. Bugünlerde bob saç stilinin yan kısımlarının eğik kesimli  şekli revaçta. Şeklini oluşturmak ve korumak oldukça kolay olduğu için bob stili, dünyadaki en popüler saç stillerinden biridir. Bu durum özellikle yandan eğri şekil verilmiş yeni bob stillerine uygundur.

Yüzünüz uzunsa bob stilini olabildiğince kısa tutun. Bu durum yüzünüze dikkatleri toplayacaktır. Bob stili ince saçlara bile çarpıcı bir şekil verebilir. Dalgalar ve ılımlı bukleler, yeni, hareketli bob stilleri için de uygundur. Genellikle bob stilini korumak kolaydır. Bob stilinin saç kesimi ne kadar kısa ve belirgin olursa saç stilistiniz o kadar sık uçlarından aldırmanız gerekir. Kısa bob stili için dört haftada bir ve uzun bob stili için altı ila sekiz haftada bir gibi.

Bob ünlülerin de tercih ettiği bir saç stili. 2007 yılında şarkıcı Rihanna  “Umbrella”isimli videosunda kullandı. Charlize Theron, Æon Flux filminde koyu renk saçlarıyla oldukça iddialıydı. Keira Knightley de Coco Mademoiselle için bu modeli kullanmıştır..Aktrist Christina Ricci,  Speed Racer da bu saç stilini seçti. Katie Holmes  2007 yılında bu modeliyle podyumlarda boy gösterdi. Ayrıca  Cameron Diaz, Jennifer Aniston, Scarlett Johansson, Katy Perry, Taylor Swift, Rita Ora, Julianne Hough, Jennifer Hudson ve hatta Beyonce bile bu tarzı uygulayanlar arasındadır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Rapanzel dedi ki:

    çok güzel ama herkese yakışmaz bence. 🙂