Rustik Dekorasyon Fikirleri    

Rustik ev dekorasyonunu evinde uygulamak isteyenler onu almalıyım, şu eksik, burada bunu kullanmalıyım gibi şartlarınız yok. Siz rahatça uzanırken aklınıza gelen rahatınızı bozmayacak ve pratik kullanım sağlayacak eşyaları dekore etmeye başlayabilirsiniz. Öyle ki rustik tarzda dekore edilmiş bir odada ve ya evde adeta düzenlenmemiş, toplanmamış dağınık bir ev havası vardır. Ahşap kasalar, keten kumaşlar, örgü battaniyeler, doğal ağaç dalları, etnik desenler, sepetler, rustik dekorasyon fikirlerinde kullanılan parçalardandır. Mobilyadan bir sehpa yerine seçilecek olan bir ahşap kasa bu tarzın bütününe uyum sağlayacaktır mesela.

Modern ve gösterişli dünyaları olan bireyler, şatafattan hoşlanan kişiler rustik dekorasyon tarzından uzak durmalılar diyebiliriz. Eğer bu tarz beğenilerine uymaya başladıysa da tamamen doğallığa aşina olmaları beklenir. Aksi takdirde rustik dekorasyon başarıyla hakkını vererek gerçekleştirilemez. Doğada bulunan ve işlenmemiş her şeyi doğaya zarar vermeden dönüşüm ile ev dekorasyonuna uyarlamayı bilen, eskiye değer veren ve tüketmeyip üretmeyi seven dönüşüme destek olanların stilidir.

Evin duvarlarının ahşap ile kaplanması, odadaki diğer nesnelerin renklerinin doğada sıkça ratlanan toprak tonlarının vs olması rustik dekorasyon için atılabilecek ilk ve büyük adımlardan olur. Yalnız dikkat çeken, canlı renklerden uzak durulması gerekir.

Eskiciden aldığın ikinci el eşyaları değerlendirerek ya da büyük annelerin eşyalarını kullanarak hem fazla maliyeti olmayan hem de tarzınıza uygun bir dekor elde edebilirsiniz.

Televizyon ünitelerinde, avizelerde, tabure ve sandalyelerde ahşap detaylar, rengi kaçmış mat görünümde halılar, doğal abajurlari ışıklandırmalar bu tarzın tamamlayıcılarıdır. Odanın etrafında bulunduracağınız ağaç dalları, vazolardaki kır çiçekleri de olmazsa olmazlardandır.

İşlenmemiş doğadan elde edilen parçalar kullanmaya özen gösteriniz. Ahşaplar verniklenmemelidir. Dekorasyonda kullanacağınız aksesuarlarda metal, bakır ve çömlekten olursa mükemmel bir görüntü elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. rustik-dekorasyon-fikirleri Rustik Dekorasyon Fikirleri     için yorumda bulun

    Rustik Dekorasyon Fikirleri     için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Rustik Dekorasyon Fikirleri     için ilk yorumu yapabilirsin.