Replika Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Daha önce replika telefonlar hakkında kodları ve bilinmesi gereken konuları kısa bir şekilde açıklamıştık. Yazımıza ilgi büyük oldu ve biz de replika telefon alırken dikkat etmemiz gerektiğini, replika telefonların bazı sorunlara neden olabileceğinden bahsedeceğiz. Öncelikle repliak telefonların ne olduklarından kısa bir şekilde bahsedelim.

Replika telefon, bazı ünlü markaların diğer üreticiler tarafından kopyalanarak daha düşük fiyatlara satılan versiyonlarıdır. Kopyalanmadan kastımız sadece dış görünüşün asıl telefona benzetilmesi; yani özellikler birebir aynı değil, hatta asıl telefondan kat kat daha düşüktür. Size tıpa tıp aynı olduğunu söylerler ancak bu bir kandırmacadır ve daha ucuz fiyat sayesinde cezbetmeyi başarırlar.

replika

REPLİKA TELEFONLARIN ZARARLARI

Her makalemizde bu konudan bahsediyoruz ancak bu konu hiç de hafife alınabilecek bir konu değil. Siz ucuza telefon aldım diye sevinirken bu telefonlar size içten içe zarar verir ve haberiniz olmayabilir. Ayrıca bazı replika telefonlar zararlarının direk ortaya çıkmasına neden olabilirler. Örneğin telefonla az uğraşmış olsanız da telefon gereğinden fazla ısınabilir; hatta bu ısı bataryasının patlamasına neden olabilir. Bazı replika telefon en kısa süre kullanımda bile çok büyük radyasyon yayabilirler. Bu da üzerinizde uzun süre sonra görülebilecek zararlara neden olabilir. Replika telefonların SAR değerinin fazla olması kanser riskini artıran diğer zararlarından biri olarak gösterilmektedir. Ancak siz illa replika almak istiyorsanız sizin için birkaç tavsiyede bulunabiliriz.

REPLİKA TELEFON ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

Yukarıda belirttiğimiz zararlara rağmen hala replika telefon alma gibi bir fikriniz varsa, ilk olarak yapmanız gereken seçtiğiniz replika telefonunun özelliklerini yazılımsal olarak kontrol etmek olmalıdır. Çünkü bazı satıcılar replika telefonlar için biçilen özellikleri alıcıya yanlış gösterebilir ve sizleri zor durumda bırakabiliyorlar. Bu özelliklerin doğruluğunu kontrol ettikten sonra uapmanız gereken davranışlardan biri de mümkün olabildiğince Çin malı replika telefonlardan uzak durmak. Zaten çoğu malın Çin çıkışlı olması, o malın kalitesiz olması için yeter de artar bile. Peki, ”Hangi ülkenin replika telefonları daha kaliteli?” Replika telefonların sıkıntıları olduğunu bilsek de Güney Kore çıkışlı replika telefonlar daha kaliteli ve size zarar verme ihtimali en az olan telefonlardan.

Not: Replika telefonların en kaliteli versiyonları bile kalıcı zararlara neden olabilir. Mümkün olduğu kadar orjinal ürünler alarak zararları en aza indirmeniz sağlığınız için önemli bir unsur. Ha illa replika alacağım diyorsanız, en az zararlı olanını ve en kaliteli olanını tercih etmeye çalışın. 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. replika Replika Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? için yorumda bulun

    Replika Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Replika Telefon Alırken Nelere Dikkat Edilmeli? için ilk yorumu yapabilirsin.