Reddit-Trump-Rusya’dan Gelen Spam Hitlerin Çözümü

Merhaba arkadaşlar,

Bu yazımda benim gibi birçok webmasterin sorun yaşadığı Rusya’dan gelen spam hit sorununun çözümünü anlatacağım.İlk başlarda bende sizler gibi panik yapmış ve bu sabahtan akşama kadar bu sorunun yanıtını aramakla meşgul olmuştum.Ve aramalarım nihayetinde beni çözüme kavuşturdu.

İlk olarak şunu söylemeliyim ki siteniz bu zamana kadar bu spamlardan kesinlikle etkilenmedi yani sitenize hiçbir türlü zarar vermedi.

Çünkü aslında sitenizi ziyaret eden kimse yok.Bu virüsü yapan kişiler sizin sitelerinize spamı salmamış google analitik kodları üzerinden viral bir bulaşımı sağlamışlardır.
Yani sadece analitikten kaynaklanmaktadır.

Peki çözümü nedir ? 

Çözümü çok basit.Ftp den ya da sitenizin panelinden herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yok.Yapmanız gereken tek şey analitik hesabınızda ki mülk kısmından şuanki kodunuzun bağlı bulunduğu hesabın yerine başka bir mülk hesabı açarak kullanmanız.Bundan başka birşey yapmanıza gerek yok bunu yaptığınız taktirde sorununuz çözülmüş olacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. Eva dedi ki:

    Nasıl yani ? bu mantığı pek anlayamadım bütün web sitesi mülklerinde bu saçma sapan şeyler çıkıyor kodlar hepsinde farklı Vitaly rules google ☆*:。゜゚・*ヽ(^ᴗ^)ノ*・゜゚。:*☆ ¯_(ツ)_/¯(ಠ益ಠ)(ಥ‿ಥ)(ʘ‿ʘ)ლ(ಠ_ಠლ)( ͡° ͜ʖ ͡°)ヽ(゚Д゚)ノʕ•̫͡•ʔᶘ ᵒᴥᵒᶅ(=^ ^=)oO bu günde böyle bir şey çıktı. buradaki mantığın püf noktasını algılayamadım doğrusu.