Reçete Olmadan Satılan Retinol Kremleri

 

Dermatologlar, retinolün kırışık önlemedeki etkisini ele alıyor. Topikal olarak uygulandığında, bu A vitamini türevi, ince çizgilerin görünümünü azaltan, ten rengini ortaya çıkaran ve gözenekleri açan kollajen üretimini ve hücre döngüsünü uyarır.

Retinolün bazı dezavantajları da var. Yan etkileri kuruluk, soyulma, cilt tahrişi ve bazı insanlarda meydana gelen sivilcelerinin çoğalması olabiliyor. Bu nedenle, yüzünüzde ve boynunuzda bu ürünleri kullanmaya başlamadan önce, akılda birkaç ipucu tutmak isteyeceksiniz.

George Washington Üniversitesi Tıp Merkezi’nde asistan klinik profesör olan Elizabeth Tanzi, “Tahrişi azaltmak için gece yatmadan önce mutlaka cilt koruyucu krem kullanın” diyor ve ekliyor. “Kullanırken ekstra nemlendirici ekleyin ve kuruluğu telafi etmek için yalnızca hafif, kremsi bir temizleyici kullanın.” Cildinizi güneşten gelen zararlı UV ışınlarına karşı daha hassas hale getiren SPF 30-retinol ile koruyun. .

Doktorunuzun yazabildiği reçeteli retinoid ilaçlar güzellik marka markalarının yaptığı ilaçlar ile aynı şeyi yapıyor. Sonuçları görmek için daha uzun beklemeniz gerekiyor. Doktorların retinol önerileri için yazımızı okumaya devam edin.

Neutrogena Kırışıklık Karşıtı Günlük Nemlendirici SPF 20

Neutrogena güvenilir bir şirket olduğundan dolayı ürünlerinin herhangi bir eczaneden bulunması kolaydır. Bu sebeple bu ürün hastalara rahatlıkla tavsiye edilmektedir. Malzemeler kalitelidir ve hiç kimse herhangi bir cilt reaksiyonu konusunda şikâyetçi olmamıştır.

CosMedix Serum 16 Hızlı Yenileyici Kompleks

New York’taki Mount Sinai Hastanesi’nde dermatoloji yardımcı klinik profesörü olan Francesca Fusco, retinol kompleksi mikrokapsüllü olursa, tahriş ve kuruma olmadan sonuç verir”, çünkü bu, mükemmel üründür diyor.

Neocutis Nouvelle Plus Retinol Düzeltici Yoğun Yaşlanma Karşıtı Krem

En sevilen retinollerden biridir ve daha az cilt tahrişine, daha az dökülmeye yardımcı olmasını sağlayan özel bir mikro boncuk formülasyonunda sadece% 0.6 retinol kullanılır. İlaveten, melaplex, hidrokuinon içermeyen cilt parlaklaştırıcı bir kompleks içerir. Koyu renk lekelerin görünümünü azaltır ve cilt tonunu düzleştirir. Hastalara haftada 2-3 defa, yatmadan hemen önce, retinol uygulamaya başlamalarını öneririz.

Neutrogena Hızlı Nemlendirici SPF 30

Favori OTC retinoidlerden biri de Neutrogena Hızlı Kırışıklık Onarıcı Nemlendirici SPF 30‘dur. Benzersiz bir güneş koruyucu ve nemlendirici hibridiyle gün boyunca ince çizgiler üzerinde çalışır. Renk bozulmasını düzeltmek için bir glikoz türevi bu retinol formülüyle birleştirilir. Özellikle suyun ağırlığının 1000 katına kadar hiyalüronik asit içeriği ile öne çıkmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. retinol-krem Reçete Olmadan Satılan Retinol Kremleri için yorumda bulun

    Reçete Olmadan Satılan Retinol Kremleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Reçete Olmadan Satılan Retinol Kremleri için ilk yorumu yapabilirsin.