PUBG Sistem Gereksinimleri

PUBG Sistem Gereksinimleri

2017 yılının en iyi çıkış yakalayan oyunu olarak gösterilen PUBG, mart ayının sonunda çıkış yapmış, kısa sürede birçok kişinin önerisi ile Steaam’ın en çok satan ve en çok oynana oyunu haline geldi. Oyun yayıncılığı yapan birçok kişiye verdikleri reklamların karşılığını oldukça güzel alan şirket, 30 dolardan satışa çıkardığını oyununu ilk 3 ayda tam 11 milyon satmayı başardı. Ülkemizden de birçok sayıda kullanıcı çekmeyi başaran PUBG, Aralık ayı sonu itibari ile 20 milyon kopya satarak kendi alanının en başarılı girişimlerinden birisi olarak gösterilmekte. Gerek Twitch üzerinden en çok izlenen yayınlara sahip olması ile gerekse Steam üzerinden anlık en çok oyuncu sayısına sahip olması ile kırılması gereken tüm rekorları sadece dört aylıkken yapmayı başarması oyunu ilgi çekici hale getirmeyi başarmıştır.

Oyunu satın alıp oynamak isteyen birçok kişinin en büyük sorunlarından biriside sahip oldukları bilgisayarların bu oyunu kaldırıp kaldıramadığını merak etmektedir. Genel olarak Steam üzerinde yer alan oyunların büyük bir bölümü sistemsel olarak kuvvetli olan bilgisayarlar tarafından oynanabilmektedir. Ara ara minimum sistem gereksinimlerini düşük tutan yapımcılar, oyunun tüm oyuncular tarafından oynanabilmesi için ellerinden geleni yapmaktalar. 30 Dolar bakiyeyi ellerinde hazır olarak bekleten kişiler sahip olduğu bilgisayarların sistemlerine göre oyunu kaldırıp kaldıramadığını aşağıdaki bölümden öğrenebilirler.

PUBG Minimum Sistem Gereksinimleri

Öncelikle belirtmek isteriz ki PUBG sadece Windows tabanlı işletim sistemlerinde oynanabilmekte. Oyunun herhangi bir şekilde Linux veya MacOS sürümü bulunamamaktadır. İleri tarihlerde bu işletim sistemlerine oyun sürümü gelip gelmeyeceği ise şu an bilinmemektedir. PUBG Minimum Sistem Gereksinimleri konusuna dönecek olursak;

Gerekli İşletim Sistemi: Windows7, Windows 8.1, Windows 10 (Tüm sürümler için geçerli olacak şekilde 64 bit işletim sistemi)

İşlemci: Intel Core i3-4340 ya da AMD FX-6300

Bellek: 6 GB RAM

Ekran Kartı: nVidia GeForce GTX 660 2GB ya da AMD Radeon HD 7850 2GB

DirectX: En az 11

Depolama Alanı: En az 30GB Boş Alan ihtiyacı bulunmakta.

Bu gereksinimler sistem tarafından belirlenmiş minimum gereksinimlerdir. Minimum gereksinimlerde dahi oyun oynanması esnasında sorunlar yaşayabilir, bilgisayarlarda ısınmalar meydana gelebilmektedir. Bu sistemlerin altındaki bir bilgisayar ile oynanmaya çalışması durumunda oyunun sürekli donacağını, bilgisayarda aşırı ısınmaların meydana gelebileceğini belirtmek istiyoruz.

Oyun içerisinde oynayışa etki eden en büyük unsurlar arasında yer alan FPS durumu sistem gereksinimleri ile büyük orantıda etkileşimler göstermektedir. Eğer iyi bir bilgisayar sistemine sahipseniz herhangi bir sıkıntı yaşamadan oyunu oynayabilir, FPS sorunu yaşamadan güzel bir oynayış sağlayabilirsiniz. Okuyucularımıza buradan verebileceğimiz tek öneri; minimum sistem gereksinimlerine aldanıp oyunu satın almamalarıdır. Eğer minimum sistem üzerinden oyunu oynayabileceğinizi düşünüyorsanız büyük oranda sıkıntılar ile karşılaşabilirsiniz. FPS artırma yöntemleri ile oyun içerisinde ufak da olsa iyileştirmeler yapabilirsiniz. Bu durum kısa sürelide olsa oyun oynamanıza olanaklar sağlayacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. PUBG Sistem Gereksinimleri için yorumda bulun

    PUBG Sistem Gereksinimleri için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak PUBG Sistem Gereksinimleri için ilk yorumu yapabilirsin.