Pokemon Go Rehberim

Pokemon Go Rehberim

1990’lı yıllarda çok popüler olan bir çizgi dizi ve o dönemin çocukları şimdinin gençlerinin de çok ilgisini çekecek ve dünyayı kendine hayran bırakacak bir uygulama zamanı başlamıştır. Ülkemize resmi olarak gelmese de akıllı telefonlarınız üzerinden oynanan mobil oyunu kısa süre içerisinde milyonlarca insanın ilgisini çekti. Yayınlanmasından 1 hafta sonra dünya üzerinde ajanslardan ilginç haberler gündeme oturdu. Rusya’da pokemon go oyunu oynarken tecavüze uğradığını iddia eden bir kadının eşi tarafından dava mı açılmadı! Pokemon Go oynayan genç pokemon avlamak için derin bir kanyon da mahsur mu kalmadı? Bazı ülkelerin güvenlik gerekçesiyle Pokemon Go oyununu yasaklamaları? Yüzlerce insanın meydanlarda Pokemon şarkıları söylemesi vb türde küreselleşen dünya’da ilgi çekici haberler Pokemon Go oyununu çok fazla popüler kılmaya 1 hafta da yetmiştir. Ülkemiz de çok hızlı yayılmaya başlayan oyunun internet fenomenleri ve ünlüler tarafından kısa da olsa reklamlarının yapılması olayı daha da ilgi çekici yapmaktadır. Pokemon Go oyununu apk dosyası olarak telefonunuza indiriyorsunuz. İlk olarak Pokemon topları toplayarak seviye atlanıyor. Ardından belirlediğiniz bölgede pokemon go oyunun verdiği izleri takip ederek pokemon avcılığına başlıyorsunuz. Belirlediğiniz bölgenizde savunma amaçlı en güçlü pokemonlarla güvenlik sağlıyorsunuz. Pokemon Go da GYM liderliği yani bölgenizin liderliği çok önemlidir. Siz başkasının bölgesinde pokemon avlarken sizin bölgenizde pokemon avlamaya çalışan birileri sizi istila etmek için uğraşabilir. Seviye atladıkça oyun daha farklı bir hal almaya başlamaktadır. Tamamıyla gerçek haritalar üzerinden oynanan bu oyunun en önemli bir başka tarafı da sürekli gezmeniz ve izleri takip etmenizdir. İnteraktif bir oyun herkesi çok fazla etkilemiştir. Nerede ve ne zaman çıkmayacağı olan bu Pokemonların en güçlüsü Pikaçu karakteridir. Oyun çizgi filmle tamamen özdeş olarak ilerlemektedir. Pokemonları yakalamak için atacağınız poke topu eğer uygun şekilde atamazsanız. Pokemonu yakalayamazsınız.

Pokemon Go Aksesuarları

Pokemon Go aksesuarları arasında en dikkat çekici olabilecek ürün bilekliktir. Bu bileklik sayesinde poke topu ile aynı işlevi sağlayabilen bir ürün olmasıdır. İlerleyen zamanlarda da henüz geliştirilme aşamasında olan bir ürün daha beklenmektedir. Pokedrone tanıtıma başlanmıştır. Bu drone sayesinde ulaşılamayacak alanlarda bulunan veya başkasından daha hızlı ulaşmanızı sağlayacağı durumlar da büyük kolaylıklar sağlayacaktır.

 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. pokemon-go-rehberim Pokemon Go Rehberim için yorumda bulun

    Pokemon Go Rehberim için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pokemon Go Rehberim için ilk yorumu yapabilirsin.