• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Pokemon Go – Pokemon Takımını Yükseltmek

Pokemon Go – Pokemon Takımını Yükseltmek

Pokemon Go Oyunu Hakkında

Evrim süreçlerini ilerleten pokemon kahramanlarının bir çoğu benzer pokemonların yabani olanlarına göre oldukça kuvvetlidir. Yabani bir pokemon türü olan Wartoryle 200 (combat power) Cp kuvvetindeyken; Squirtle pokemonundan evrim geçiren Wartortle 400 (combat power) Cp’ ye sahip olmaktadır. Sayısal olarak çok örnekleri olsa bile unutulmayacak bir nokta pokemon go oyuncuları için evrimini geçirmekte olan pokemonun yabani türlerine göre daha kuvvetli olmalarıdır.

Pokemon Go – Pokemon Takımını Yükseltmek

Pokemon takımını yükseltmek için

Pokemon takımınızın ileri derece de dayanıklılıklarını arttırmak adına ve muhtemel olan zayıf taraflarını en düşük hale getirmek için takımın kuvvetlenmesine ihtiyaç vardır. Bunu da üç aşamada yapabilirsiniz:

  • Evrimsel süreç: Bazı pokemonların evrim süreçleri de cp (combat power) seviyeleri bakımından önem arz eder. Takımınızın kuvvetini arttırmak anlamına da gelmektedir.
  • Pokemon türlerinin fazlalaşması: Takım da bulunmakta olan pokemonların farklı türlerde olması da ve bu türlerin fazla olması karşı takımına dayanmanız açısından son derece önemlidir. Bu da farklı türlerde Çimen, Böcek ve Buz türünde olan pokemon cinsleri her zaman Ateş türünde olan pokemon türlerine karşı zayıf kalmaktadırlar. Buna istinaden takımınızda Su pokemon türü de bulunmaktaysa denge sağlaması açısından takımınızın da kuvvetliliğini arttırmak için önemlidir.

 

Pokemon türleri:

Bazı pokemon çeşitlerinin daha güçlü durumlar da olduğu zamanlarda bazı türlerinde savunma tarafı güçlüdür. Saldırı ve savunma durumlarında ağır basan taraflar sürekli değişkenlik gösterebilirken bu karşılaşmada direnci kuvvetli olan tarafında kazanmaya daha yakın olduğu unutulmamalıdır. Pokemon seçerken saldırı ve savunmanın dışında direnci de ön planda tutarak hareket etmeniz sizi başarıya taşıyacaktır.

Pokemonların arasında en kuvvetli olan pokemon türü pikachu dur. Bu tür pokemonu yakalamak için oyun başında size verilen 3 farklı cinsteki pokemonları red etmeniz gerekmektedir. Sonrası ilk etap da olmayabilir. Ama daha sonraki zamanlarda ilk çıkan pokemon kesinlikle Pikachu olacaktır.

Oyun esnasında pokemon go oyuncularına yardımcı olan buton ‘’ yakınındaki’’ özellik ile en yakındaki Pokemonları rahatlıkla göreceksiniz. Tek adım en yakınınızdakini, üç adım en uzağınızdaki Pokemonu size göstermektedir.

 

Bir önceki yazımız olan Güncellemeler ve Oyun Hakkında başlıklı makalemizde Pokedex, pokemon go güncelleme android ve Pokemon Go Plus hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ