Pokemon Go Oyuncuları İçin Önemli Bilgiler;

Pokemon Go Oyuncuları İçin Önemli Bilgiler;

 • Oyuna yeni başlayanlar için pokemonların en kuvvetlisi olan Pikachu’yu seçmenin en kısa yolunu anlatıyoruz. Oyunun başında Pokemon go oyuncuları için sunulan ilk 3 pokemon türünü tercih etmemeniz gerekmektedir. Seçim yapmadığınız için ilerleyen zamanlarda karşınıza ilk olarak çıkacak pokemon Pikachu olacaktır.
 • Pokemon go oyuncularının en önemli ve kullandıkları oyun yardımcısı, ekranın sağ alt köşesinde bulunan ‘‘ yakınındaki ’’ butonu sayesinde yakındaki pokemonları görebilirsiniz. Seçimler arasında bir adım en yakın diğer seçenekler arasında da üç adım en uzak pokemon türünü size göstermektedir.
 • Pokestop noktasına da uğramadan oyunu daha iyi anlamanıza ve farklı eşyalar sizlere sağlamasına neden olacaktır. Pokestop noktasında 5 dakika da bir tekrarlayarak kullanabilmektesiniz. Pokestop noktaların da dikkatli incelemeniz de fayda olacağını düşünüyoruz. Bu noktalarda Pokemonlar bulunmaktadır.
 • Farklı saatlerde bu oyunun oynanması ve farklı pokemonların yakalanması çok önemli bir durumdur. Dünya üzerinde farklı saat dilimleri içerisinde yaşadığımızdan, farklı kıtalarda bulunan oyuncular çeşitli saat dilimlerinde oynayarak kazanma şanslarını arttırabilirler. Pokemon türlerinin de gece ve gündüz zaman dilimlerinde de farklı türlerinin bulunması oyuncular için her zaman bir avantajdır.
 • Her zaman oyunun amacı insanları gezdirmek ve farklı yerlerde bulunmasını sağlamak olduğundan farklı yerlerde, farklı türlerde pokemonları bulabilirsiniz. Pokemonlar için şehrin ara sokaklarında gezebilirsiniz. Size çeşitli pokemon türleri bu sayede gelebilir.
 • Pokemon go oyunu oynarken yakaladığınız pokemonların tekrardan karşınıza çıkma ihtimaline ve daha önce yakalanan bu pokemonları da es geçmemeniz gerekmektedir. Bu pokemonlar XP kazanmanıza ve daha fazla pokemonunuzun evrim geçirmesine neden olacaktır.
 • Pokemonların en güzel tarafı da şanslı yumurta türlerinin bulunmasıdır. Bu yumurtaların çatlama yaptığında yumurta içerisinden sürpriz Pokemon karşınıza çıkacaktır. Bu yumurtaların çatlaması 3, 5 ya da 10 km yürümeniz gerekmektedir. Kilometre konusunda farklı olan yumurtalardan daha nadir türlerde pokemonlar çıkmaktadır.
 • Pokemon go oyunu arka planda çalışmamaktadır. Bu oyunu oynarken şarjınız her an azalabilir. Pokemon go kullanılan donanımlar sayesinde şarjınızı devamlı olarak hazır seviyelerde tutmanız gerekmektedir. Buna istinaden pokemon go oyunu esnasında yedek batarya mutlak suretle bulundurmanız önemlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. mehmet dedi ki:

  Teşekkürler gerçekten çok faydalı bir yazı olmuşPokemon go için başka önemli bilgi var mı sitenizde ?