Pırlantanın Adı Artık Lova!

 

Uzun süreli bir birlikteliğe sahibim. Artık bu birlikteliği de bir evlilik teklifi ile taçlandırıp mutluluğa uzanan parıltılı yoldaki en önemli adımı atmak için kolları sıvadım ve her Türk erkeğinin yaptığı gibi google’a girdim!

Asıl hikaye zaten burada başladı. Evlilik teklifini nasıl yaparım, nasıl ederim, nereye götürürüm, yüzüğü nerden alırım diye düşünürken; o forum senin, bu blog benim diye başladım gezmeye. Yemek fikirleri, organizasyon planlamaları, arkadaş davetleri derken bir de baktım, en önemli detayı unutmuşum, pırlanta yüzük!

Tabi ki ilk aşamada kredi kartımı ve banka hesaplarımı kontrol ettim. Durum içler acısı. Ne yapacağım diye düşünürken aklıma ilk olarak bir kaçış planı geldi: teklifi ertelemek. Üzerine biraz düşündükten sonra fikrimi değiştirerek google’da pırlanta yüzük aramaya başladım. Birkaç site gezdikten sonra, hem beni, hem kız arkadaşımı, hem de kredi kartımı mutlu edecek o gizli formülü buldum: lova!

Lova’nın internet sitesine girdiğimde sliderda gözüme çarpan ilk şey yüzüklerin, küpelerin, kolyelerin göz alıcılığı oldu. Bir süre mest olmuş bir şekilde ekrana baktım. Kendime geldiğimde de yüzük fotoğrafının yanında yazan “%50 indirim!” yazısı gözüme çarptı. İnanamadım! Gözlerime inanamadım! Hemen ölçüsünü girip, yüzüğün içine de güzel bir tarih yazdırma bilgisi ekleyerek sepetime ekledim. Tabi yüzüğü ucuza getirince kafamdaki tilki tekrar dönmeye başladı: acaba yanına birşey daha mı alsam? Anasayfaya geri döndüm. Önerilen fotoğraflara baktım. Sonra bileklikleri inceledim. Kolyeleri inceledim. Bir de küpelere bakayım dedim. Küpeler sayfasına bir girdiğimde, seçtiğim tek taş pırlanta yüzük ile aynı taş kesimine sahip bir çift pırlanta küpe fotoğrafı karşımda duruyordu! Bir önceki heyecan anımdan tecrübeli olduğum için hemen fotoğrafın kenarına baktım. Bir de ne göreyim; %40 indirim de küpede var! Gözlerime inanmakla zaman kaybetmeden hemen sepete ekleyerek siparişimi tamamladım.

Eğer ki organizasyon yaparken aklıma yüzük gelmeseydi ve Lova Pırlanta ile tanışmasaydım, 5-6 aylık maaşımın tamamını belki de hiç beğenmeyeceğim bir yüzüğe verecektim. Ama şimdi, hem yüzük, hem küpe aldım! Aslanlar gibi evlilik teklifimi gerçekleştirebilirim!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. pirlanta-yuzuk Pırlantanın Adı Artık Lova! için yorumda bulun

    Pırlantanın Adı Artık Lova! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Pırlantanın Adı Artık Lova! için ilk yorumu yapabilirsin.