Periscope’da Yorumlar Nasıl Gizlenir?

Persicope üzerinden sadece kişiler kendilerine ait görüntüler paylaşmamak ile birlikte film, dizi, konser, gezi ve en önemlisi maç yayınları yapmaktadır.

Dünyanın en büyük sosyal uygulamalarından birisi olan Twitter, geçmiş yıllarda faaliyete geçirdiği Persicope ya da Scope uygulaması canlı yayınlar gerçekleştirerek platform içerisindeki kişilerin birbirleri ile sohbet etmelerini sağlayan bir uygulama olarak gösterilmekte. Kullanımı sadece mobil uygulama üzerinde olan platform hem İOS hem de Androidmağazalarda yer alması kullanım alanlarının oldukça geniş kitlere ulaşmasını sağlamakta. Popüler kişiler, açmış oldukları yayınlar sırasında gelen yorumlardan şikayetçi olup telefonlarının donduğunu ve çeşitli sorunlar meydana getirdiğini iddia etmektedir. Bu yazımızda en çok aranılan konulardan birisi olan Periscope’da Yorumlar Nasıl Gizlenir kısaca anlatmaya çalışacağız.

Yorum Gizleme İhtiyacı Neden Duyulur?

Persicope üzerinden sadece kişiler kendilerine ait görüntüler paylaşmamak ile birlikte film, dizi, konser, gezi ve en önemlisi maç yayınları yapmaktadır. Hem yayını gerçekleştiren kişiler hem de yayını izleyen kişiler 1000 kişiden fazla kişinin izlediği yayınlarda atılan yorumlardan oldukça rahatsız olmaktadır. Adeta izlenilen gönderinin hiç olmasına neden olan bu durum yorumların gizletilmesine ihtiyaç duyulmakta. Özellikle kullanıcı sayısı yüksek olan yayınlarda yorumları gizlemek isteyen kişiler aşağıdaki adımları uygulayarak yorumsuz yayın izleme keyfi yaşayabilecektir.

Yorum Gizleme Nereden Nasıl Yapılır?

Yapacağınız bu işlem sadece anlık olarak girilen yayında işleme alınmakta olup girilen her yayında aynı işlemleri tekrarlanması gerektiğini başta dile getirmek istiyoruz. Öncelikle izlemek istediğimiz yayına giriyor ve ardından hemen yayını gerçekleştiren kişinin profilini buluyoruz. Aşağıda yer alan görseldeki gibi tüm yayıncılarının yayınlar sırasında isimlerinin yanında üç nokta bulunarak ayarlamalar yapmalarına izin verecek bir bölüm bulunur. Üç noktalı bölüme giren izleyenler “Yayını Paylaş” ve “Sohbeti Gizle” seçenekleri ile karşılaşırlar. “Sohbeti Gizle” seçeneğine tıklayan izleyenler bir yayın boyunca hiçbir kimseden bir adet yorum daha almazlar. Bu şekilde canlı yayınları keyifli bir şekilde izleyen kullanıcılar, yorumlar olmadan yayınlara müdahale edilmeden film, dizi ya da maç izlemelerini sonlandırabilirler. Girilen her yayında bu işlemlerin tekrarlanması gerektiğini de belirtmeden geçmek istemiyoruz. Yorum gizleme bölümünü nasıl aktif edeceğini bulamayan kişiler aşağıdaki görsellerden faydalanarak yorumları kısa sürede kapatabilirler.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Periscope’da Yorumlar Nasıl Gizlenir? için yorumda bulun

    Periscope’da Yorumlar Nasıl Gizlenir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Periscope’da Yorumlar Nasıl Gizlenir? için ilk yorumu yapabilirsin.