Nokia’dan da Akıllı Saat Geliyor!

Günümüzde yaşanan bu teknoloji savaşlarının arasında akıllı saatte var. Akıllı saat teknolojisinde herkesin bildiği gibi yarışan iki büyük firma vardı. Apple ve Samsung. Bu iki devin arasında girmek biraz zor olsa da her geçen gün bir firma bu yarışa dahil olmak için akıllı saat üretmeye başlıyor.

Akıllı saat yarışının içine Microsoft’un satın aldığı Nokia’da katılmış durumda. Nokia ABD Patent ve Marka Ofisine yaptığı başvuruda akıllı saatine “Facet” adını vermiş. Bunun sebebi ise akıllı saatin birden fazla ekrana sahip olması.

 

 

 

 

facetnoki1
 

 

 

 

Akıllı saatte “Çoklu Ekran” olmasının altını çizen Nokia, her ekranda farklı uygulamalar çalıştırılmasına izin veriyor. Cihazın kullanımı ise bileğinizi döndürerek diğer ekrana geçebilme şeklinde olacak. Saat tabiikide Windows Phone tarzında kilit ekranına sahip olacak. Şuan ürün hakkında fazla bir bilgi olmasa da yeni haberler oldukça sizlerle paylaşacağım.
[jwplayer mediaid=”1792″]


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. facetnoki1 Nokia’dan da Akıllı Saat Geliyor! için yorumda bulun

    Nokia’dan da Akıllı Saat Geliyor! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Nokia’dan da Akıllı Saat Geliyor! için ilk yorumu yapabilirsin.