Neden En Anlamlı Hediye Çiçektir?

Neden En Anlamlı Hediye Çiçektir?

Çiçekler, hoş kokuları ve güzel renkleri ile insan ruhunda olumlu bir iz bırakırlar. Birçok kişi, sevdiklerine çiçek hediye ettikleri zaman, etkisinin uzun yıllar devam ettiğine şahit olmuşlardır. Bu yüzden verilebilecek en anlamlı hediyelerden bir tanesi ve hatta en önemlisi bir çiçektir.

Tarih boyunca da sevdiğimiz insanlara, çiçekler üzerinden anlam yükleriz. Hatta onları, sevdiğimiz çiçek isimleri ile severiz.

Çiçek hediye etme kültürü, bu sebeplerden dolayı uzun bir zamandan beri devam etmektedir.

İçinizde yaşadığınız tüm duyguları hediye edeceğiniz çiçekler ile göstermeniz mümkündür. Yalnızca sevgiyi değil, sitemleri ve hayal kırıklıklarını da hediye edeceğiniz çiçekler vasıtası ile anlatabilirsiniz.

Çiçeklerin Anlamları

Güller, uzun zamandan beri hediye olarak verilen ve en çok bilinen çiçek türleridir. Beyaz gül, masumiyeti ve duruluğu temsil eder. Karşıdaki kişiye beyaz gül hediye etmek, o kişinin karakterini nasıl bulduğunuzu ifade etmenin, en güzel yollarından bir tanesidir.

Karşıdaki kişiye kırmızı gül hediye etmek, ona tutkuyla bağlanmayı ve ona aşık olduğunuz ifade eder. Sevgililere verilebilecek ya da yeni tanıştığınız ve hoşlandığınız kişiye verebileceğiniz en anlamlı hediyelerden bir tanesidir.

Siyah gül, matemin ve hüznün çiçeğidir. Karşıdaki kişiye siyah gül hediye etmek, karşıdaki kişinin acılarını paylaştığınızı ve onun yanında olduğunuzu ifade eder.

Beyaz karanfil hediye edilmesi, karşıdaki kişiye karşı olan duygularınızın, saf ve temiz olduğunu anlatmanız için en güzel yollardan bir tanesidir.

Karşıdaki kişiye açelya çiçeği hediye etmek, bu kişiye karşı olan şiddetli özlem duygularınızı ifade etmenizin en güzel yollarından bir tanesidir.

Orkide çiçeği, zarafetin ve asaletin simgesidir. Karşıdaki kişiye orkide çiçeği hediye etmeniz, ona karşı olan sevginizi zarif bir şekilde ifade etmeniz anlamına gelir.

http://www.cicekmarket.com/cicekci/ linkinden çiçekçi bilgilerine ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. gullerin-anlamlari-nelerdir Neden En Anlamlı Hediye Çiçektir? için yorumda bulun

    Neden En Anlamlı Hediye Çiçektir? için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Neden En Anlamlı Hediye Çiçektir? için ilk yorumu yapabilirsin.