Mutfakta İşinizi Kolaylaştırmanın Yolları   

Mutfakta işler hep başımızdan aşkın olur ve pratik kolay yollar ararız hep. İşimiz bir nebze de kolay olsun diye. En çok da yemek yaparken ihtiyaç duyarız bu bilgilere.

Pilavımızın her zaman tane tane olmamasından dert yanarız. Oysaki pilav tenceresinin içine pişirme sırasında incecik bir limon koyulması pilavın tane tane olması için yeterlidir.

Domatesi soymak çok vaktimizi alıyor diyorsak eğer, soyacağımız domatesleri 1- 2 dakika sıcak suda bekletmek ya da sıcak su ile yıkamak domateslerin kolay soyulmasını sağlar.

Çorba yapmaya vaktiniz yok hazır çorba da çok lezzetli olmuyor diyorsanız, hazır çorbaya lezzet katmak için nane, pul biber ve baharat ekleyiniz. Üzerinede kızdırılmış yağ gezdirin.

Makarnanızın daha lezzetli olmasını istiyorsanız çok fazla su koymayınız ve hiç su süzmeyeceğiniz için makarnanaızın lezzeti yerinde olacaktır. Ayrıca makarnayı haşladığınız suyun içine bir miktar süt dökmeniz de makarnanızın lezzetli olmasını sağlayacaktır.

Yemek yaparken yemeğin taşmaması için tencerenin ağzına zeytin yağı sürmeniz yeterli olacaktır.
Gözleri yaktığı için soğan doğramayı hiç sevmeyenler yok değil. Kesme tahtasına biraz sirke serptikten sonra soğan doğrarsanız gözleriniz yanmayacaktır.

Kuru fasulye pişirecektiniz fakat geceden suya ıslatmayı unuttunuz ve pişiremiyorsunuz değil mi? Kuru fasulye pişirmek için fasulyenizi geceden ıslatmanıza gerek yok. Fasulyenizi bir taşım kaynattıktan sonra, 2 saat bekletin. Fasulyeniz pişirilmeye hazır olacaktır.

Yemeğinizin dibi tutmuşsa eğer, lavabonun içini su ile doldurun ve tencerenin kapağını açmadan tencereyi lavabonun içine koyun. 15 dakika bekledikten sonra yemeğinizi bir başka kaba alın. Bu işlem yemeğin yanık tadını alacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  1. mutfakta-isinizi-kolaylastirmanin-yollari Mutfakta İşinizi Kolaylaştırmanın Yolları    için yorumda bulun

    Mutfakta İşinizi Kolaylaştırmanın Yolları    için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mutfakta İşinizi Kolaylaştırmanın Yolları    için ilk yorumu yapabilirsin.