Microsoft Surface 2 ve Surface 2 Pro’yu Tanıttı!

Microsoft dün gerçekleştirdiği lansmanda, Microsoft Surface 2 ve Surface 2 Pro’yu tanıttı. Dün yapılan lansmandan sonra artık; Surface 2 Pro, Surface Pro’nun yerine ve Surface 2, Surface RT’nin yerini alacak. Microsoft’un Surface 2 ile RT ekibini değiştirerek yeni görünümler sunmaya çalıştığını görüyoruz.

surface2

 

Surface 2 ‘ye bakacak olursak, 1080p yüksek çözünürlük ClearType ekran sunuyor. Ayrıca bu ekran tipi Surface 2 Pro’da da kullanılmış. Hız bakımından gücünü; Tegra 4’ten alan yeni nesil Surface’ler Wi-Fi ve hafıza açısından BUS’u ikiye katladığı ve CPU anlamında köklü değişikliklere gidilmiş. Ek olarak yeni tabletlerde USB 3.0 yerine de yer verilmiş. Ayrıca ön taraf kısmına 3. bir kamera yerleştirilerek, düşük ışıkta daha iyi bir webcam performansı yaratılmaya çalışılmış. Önceki Surface’lere göre hız bakımından bayağı bir artış olurken pil ömrü de %25 artış göstermiş. Tablet ince bir tasarımla birlikte, 8.9 mm kalınlığında ve 676 gr ağırlığında. Surface 2’lerin piyasaya çıkış tarihi 22 Ekim olarak verilirken, 16 GB için 449 $ fiyat belirlendi. Ayrıca 32 ve 64 GB seçenekler de sunulacak.

surface2pro

Surface 2 Pro’ya bakacak olursak; yukarıda belirttiğim gibi Surface 2 ile aynı olarak 1080p görüntü kalitesi olacak. Haswell tabanlı bir işlemci kullanacak olmasıyla beraber, batarya ömründe %75 lik bir başarı elde edilmiş. Ayrıca yeni bir özellik olan Power Cover ürününü kullandığınız da bu süre daha da artış gösteriyor. Dock modundayken ürün; 3840×2160 çözünürlükte video oynatabilecek ve 6K video düzenleme seçeneği sunacak. Microsoft, Surface 2 Pro’yu tam bir donanımlı PC olarak tanımlıyor. Surface 2 Pro da aynen Surface 2 gibi 22 Ekim tarihinde piyasada olacak ve 64 GB’lık 4 GB RAM’li seçeneği için 899 $ fiyat söylendi. Surface 2 Pro için 512 GB depolama alanlı ve 8 GB RAM’li seçenekler de sunulabilir.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. surface2 Microsoft Surface 2 ve Surface 2 Pro’yu Tanıttı! için yorumda bulun

    Microsoft Surface 2 ve Surface 2 Pro’yu Tanıttı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Microsoft Surface 2 ve Surface 2 Pro’yu Tanıttı! için ilk yorumu yapabilirsin.