Mi Band 1S Şarj Sorunu Çözümü

Xiaomi Band 1S ya da diğer adıyla Mi Fit, Çin’in en büyük elektronik firmalarından olan Xiaomi’nin geliştirmiş olduğu bir çeşit akıllı bileklik örneğidir. Oldukça pratik ve kullanışlı olan bu bileklik ile hem vücudunuza ait olan aktivite ve çeşitli grafikleri takip edebileceğiniz hem de detaylı verilere ulaşabileceğiniz oldukça kullanışlı ve verimli bir bileklik olarak karşımıza çıkıyor. Fiyat / Performans ilişkisi olarak oldukça olumlu sonuçlar alınan ve oranlaması oldukça başarılı olan Mi Fit, uygu dalış ve çıkış zamanına kadar oldukça verimli ve net sonuçlar vermesiyle oldukça fazla kişi tarafından yakından takip edilen ve tercih edilen bir akıllı bileklik konumunda bulunmakta.

Fakat son zamanlarda Mi Band şarj süresi ile ilgili oldukça fazla sorun yaşanmaya başladı. Bununla ilgili de pek çok yöntem denenmiş olsa da bazı yöntemlerde kesin çözüm alınabildi. Normal şartlarda Mi Band şarj süresi ortalamaya bağlı kalmakla birlikte yaklaşık 20 gün kullanıma kadar dayanabilmektedir. Fakat son dönemde yaşanan problemler, tam dolu şarjda yaklaşık 2 saat şarj dayanamama gibi sorunları ortaya çıkarmaya başladı.

Peki,  Şarj Problemini Çözmek İçin Ne Gibi Yöntemler Deneyebiliriz?

Öncelikli olarak şarj cihazı ve şarj soketini ve soketin bileklikteki giriş kısımlarını hafif alkollü bir bezle nazik bir şekilde silerek bu sorunu ortadan kaldırabilmek mümkün gözünken bazı durumlardan birisi. Bu yöntemle başarıya ulaşmış pek çok kişi mevcut. Eğer bu yöntem sizde işe yaramazsa ikinci olarak deneyeceğiniz yöntem Mi Band buzdolabı yöntemi olacaktır. Bunun için cihazınız tamamen kapalı konumdayken, buzdolabının buzluk bölümüne bilekliğinizi bırakmanız gerekecektir. Bu durum için, yaklaşık 20 ile 25 dakika araası bir süre yeterli olacaktır. 20 ila 25 dakika sonrasında ürünü buzluktan çıkartıp tekrardan şarj etmeniz gerekecektir. Bu yöntem kesin çözüm olarak herkesin kullandığı bir çözümdür. Bu durumda herhangi bir sorun yaşayan ya da şikayet yazan daha olmadığı için, Xiaomi Band 1S cihazınızın şarj sorununu gidermek için bu yöntemi çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Mi Band 1S Şarj Sorunu Çözümü için yorumda bulun

    Mi Band 1S Şarj Sorunu Çözümü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Mi Band 1S Şarj Sorunu Çözümü için ilk yorumu yapabilirsin.