• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Meryem Uzerli Kimdir? Kaç Yaşında ve Boyu Kaç?

Meryem Uzerli Kimdir? Kaç Yaşında ve Boyu Kaç?

Son yılların büyük çıkış yapan oyuncularından biri olan Meryem Uzerli, 12 Ağustos 1983 yılında Almanya Kassel’ de dünyaya gelmiştir. Babası Türk, annesi ise Almandır. 1.73m boyundaki Uzerli, mavi gözleri ve güzelliğiyle tüm dikkatleri üzerine çekmekte.

Meryem Uzerli, küçük yaşta oyunculuk eğitimi almaya başlamış ve Almanya’da çeşitli dizilerde, sinema filmlerinde ve kısa filmlerde rol almıştır. Uzerli’ nin Türkiye kariyeri ise Muhteşem Yüzyıl adlı diziyle başlamıştır. Dizide Hürrem Sultan karakteriyle dikkat çekmeyi başaran Uzerli için şöhret kapıları, Muhteşem Yüzyıl sonrasında sonuna kadar açılmıştır.

Meryem Uzerli, 2013 yılında yakalandığı tükenmişlik sendromu adlı hastalık nedeniyle Muhteşem Yüzyıl dizisine veda etmek zorunda kalmıştır. Bu olay sonrasında gündemde daha fazla yer almaya başlayan Uzerli, bir süre yurtdışında kaldıktan sonra Türkiye’ye geri dönmüştür.

2016 yılında Annemin Yarası adlı sinema filminde de rol alan güzel oyuncu, daha sonra Gecenin Kraliçesi adlı diziyle televizyon ekranlarına yeniden dönmüştür. Muhteşem Yüzyılda hayat verdiği Hürrem Sultan karakteriyle onlarca ödül kazanan Uzerli’ nin birçok ödül projesinde en iyi kadın oyuncu ödülü bulunmaktadır.

Bir önceki yazımız olan Engin Akyürek Kimdir? başlıklı makalemizde Engin Akyürek Biyografi, Engin Akyürek Kimdir ve Engin Akyürek nereli hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ