• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Maçoluk Nedir? Maço Ne Demektir?

Maçoluk Nedir? Maço Ne Demektir?

Son zamanlarda sıkça duyduğunuz Maçoluk nedir? Sorusunun cevabı olarak erkeğin kadına egemen olmasıdır denilebilir. Maço ne demektir? Sorusunun cevabı ise maçoluk yapan kimsedir. Bu durum bazı kadınlar tarafından hoş görülürken bazı kadınlar tarafından pek sevilmez. Genel olarak özgür olmak isteyen ve yapabileceklerine karışılmasını istemeyen kadınlar bu olguyu sevmez. Ancak korunmayı ve sahiplenilmeyi seven kadınlar bu tarz erkeklerin hayranıdır. Bu nedenle genel geçer bir şey söylemek mümkün değildir. Ayrıca maçoluk sonradan kazanılan bir yeti değildir. Yani bir kişinin görüşü değildir daha çok karakterle ilgilidir. Ben maço olmak istiyorum diyip de maço olunamaz.

Maçoluk Nedir? Maço Ne Demektir?

Maço erkek olmak etkilemeye çalıştığınız bayana göre avantajlı ya da dezavantajlı olabilir. Ayrıca maço erkek tanımı günümüzde çok yanlış kavranmaktadır. Maço olmak karşısındakine hakaret etmek ya da ona şiddet uygulamak değil aksine onu korumak ve sakınmaktır. Sakınacak derecede sevmektir. Bu nedenle maçoluk kisvesi altında ayı olmanın lüzumu yok. Maço olunmaz dedik ama maço görünebilirsiniz. Peki, maço erkek nasıl olunur?

İlk olarak sert görünmeli ve gevşek tavırlar takınmamalısınız.

Çok gülmemeli ve ciddi durmalısınız.

Duygusal davranmaz ama güven verir.

Az ve öz konuşur.

Sevgilisine karşı davranışları yumuşakla sertlik arasındadır.

Sevgilisinin davranışlarını izler ve ona yapmaması gereken hareketleri söyler.

Sevgilisi için her şeyi yapar ama sevgilisine karşı bir şey yapmaz, saygılıdır.

Söylediği şeylerin yapılmamasına tahammül etmez, gerekirse dayatarak kabul ettirir.

Bir önceki yazımız olan Windows 10 Hızlandırma Yöntemleri Nelerdir? başlıklı makalemizde Bilgisayarı Hızlandırma Yolları Windows 10, Windows 10 Hızlandırma Yolları ve Windows 10 Hızlandırma Yöntemleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YENİ