LoLWhoops SomethingBroke Hatası Çözümü

Dünyanın en büyük oyuncu kitlesine sahip olan oyunlardan biri olan ve dünyada milyonlarca oyun severi peşinden sürükleyen oyunlardan birisi olan League of Legends, büyük bir oyun olmasının vermiş olduğu bazı durumlarda kullanıcılarına ve oyun severlerine maalesef bazen dosyalarının hatalar ile karşılaşmasına engel ne yazık ki olamıyor. Bu deni büyük bir oyunun takibi bu şekilde ufak handikapları olacaktır. Bu yazımızda da WhoopsSomethingBrokeLeague of LegendsHatası Çözümünden bahsedeceğiz.

Bu hata genellikle, oyuna giriş ya da karakter seçimi sırasında karşılaşılan bir hatadır. Ve çözümü oldukça basittir. Dosya taraasını başlatmak ve LoL üzerinden hata onarımını sağlamak olacaktır.  Bu durumu biraz daha açacak olursak aşağıdaki gibi iki ayrı çözüm yöntemini sıralayabilir ve detaylandırabiliriz.

BugSplat Hatası ve Bu Hatanın Çözümü

Whoopssomethingbroke sorunu ya da diğer adıyla BugSplat hatası. Her iki hata da aynı hatadır. Bu hatanın çözümünde öncelikle, League of Legends oyununu açtıktan sonra oyuna ya da karakter seçimine girmeden önce, sağ üstte bulunan soru işaretine tıklamak ve bu açılacak olan pencereden çıkan seçeneklerden Onar seçeneğini aktif ederek, böylelikle oyun içerisinde bozuk, eksik ya da hatalı olan dosyaların onarımlarını gerçekleştireceksiniz. Bu çözüm yollarından birincisi idi. İkinci çözüm yöntemimiz ise Client olarak, eski Client kullanıcılarının yeni Client, yeni Client kullanıcılarının ise eski Client seçimine öncelik vermeleri de bu hatanın çözümü için oldukça önemli bir çözüm yolu sağlayabilir.

League of Legends kullanıcıları tarafından yaşanan bu hatanın önüne geçmek için yapılan çalışmalardan ziyade, League of Legends tarafından bu sorun ile ilgili yeni bir fixupdate çalışması başlamış durumda, böylelikle LoL’e hata raporlarını vermemize olanak sağlayan “bugsplat” seçeneği ile ilgili sorunları da ortadan kaldırmış olacaktır.

Böylelikle oyun içerisinde yaşanılan pek çok sorun gibi, bu sorunun da çözümü oldukça basit ve kolaydır. Böylelikle oyun zevkiniz kaldığı yerden devam edebilecek ve LoL dünyasını eksiksiz bir şekilde yaşamaya devam edebileceksiniz.


Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. LoLWhoops SomethingBroke Hatası Çözümü için yorumda bulun

    LoLWhoops SomethingBroke Hatası Çözümü için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak LoLWhoops SomethingBroke Hatası Çözümü için ilk yorumu yapabilirsin.